Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Hafta'nın Konuğu

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Haftanın konuğu: Che _ 1955. 15.06-22.06.'15
Cevaplar
52
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
5089
Önceki Konu
önceki Konu
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Stil
Alt 21.Haziran.2015, 16:59   #51

Kazcynski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kazcynski
Emekçi
Kullanıcı Profili
Üye No: 7057
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 988
836 Mesajına 1,976 Teşekkür Aldı

Yaw yöneticiden konuk mu olurmuş?
Hele de kurucudan?...

Sıradan sıvışabilir miyiz ki?

Kazcynski isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Kazcynski Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 21.Haziran.2015, 22:43   #52

Apé Che - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Apé Che
İŞÇİ...
Kullanıcı Profili
Üye No: 4
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 6,384
2,073 Mesajına 5,894 Teşekkür Aldı

Alıntı:
İ.Seçil Nickli Üyeden Alıntı
CHE1955 zor bir iş yapıyorsun amatörce yaptığım sendikacılıktan bilirim. Hem çok emek çekiyorsun hem saygı görmüyorsun. Böyle durumda adamı ayakta tutan sadece inandığı dava ve bir kaç dost oluyor..

Bir şiir göndereyim sana. Ben çok beğeniyorum.

Yüzüne vururlar ayıbını elin,
Hiç kendi suçunu gören olur mu?
Kabahat kız olsa etseler gelin,
Acaba gerdeğe giren olur mu?

Bu hasis devirde yetmişlik ninem
Diyor ki: Altınla süslensin sinem !
Mahşerde maaşlı olsa cehennem,
Atını cennete süren olur mu ?

Kaide değişti: Sabreden derviş,
Muradına ermeden bir gün gebermiş.
Aslanın ağzından et almada iş,
Lokmayı kolayca veren olur mu ?

Necdet Rüştü.
Sabır önerenlere kızdığı için yazmış.
Ölmüş eşek kurttan korkmaz be İ Seçil

Evet amatörce kurduk forumu,amacımız ülkedeki Devrimci yapılara sempati duyanları bir araya getirip birbirlerini tanımalarını,görüşlerini tartışmalarını sağlamak,acaba bir birlik sanalda olsa çıkarmı diye düşündük.

Usta pokercinin 5 benzemezle rest çekmesine benzer şeyi yaptık,başardıkmı bilmiyorum ama Sosyal medya denen şeyin gücünü ilk gösterenlerden olduğumuza göre Devrimci örgütlerin çoğunu ters köşeye yatırdık.
Biz haklısınız demedik,Devrimci örgütler haklınız lafını facebookk ve Twitter aracılığı ile etti.
Başta KÖH olmak üzere hepsine ders olsun. (Sempatizanlarına İnternet yasağını ilk koyan yapı KÖH'dir)

Emek harcayıp saygı görmüyorum. Doğrudur,saygıda beklediğim yok yeterki yılda iki üyede olsa,sıfırdan geldim,kendime Devrimciyim diyebiliyorum desin.
Bu olay kendime saygımı dahada katlar. Foruma 9 yaşında gelip tartışmalara girebilen üyemiz var,11 yaşında gelip teorisyen Yoldaşlarımıza kafa tutanlarımız var.Demekki birşeyler verebiliyorsunuz,kavgalar gürültüler arasında eğitimi net verdiğinizden haberiniz yok sanırım
Bundan daha büyük saygınlık olurmu

İnandığım dava tabiki beni ayakta tutuyor ama edindiğim Yoldaşlarım ömrüme ömür kattılar. İnan gerçek Yoldaşlığı Sosyalist Forumdaki Yoldaşlarımda buldum.

Sevgilerimle.

TARİHTE ZORUN ROLÜNÜ EN DOĞRU OLARAK KAVRAYARAK DEVRİMCİ ŞİDDETİ PROLETARYANIN HİZMETİNE ÖRGÜTLÜ OLARAK VERENLERİZ.

Bu büyük devrimci komünistin çalışma biçimini zamanımızın sınıflar mücadelesine en uygun ve en doğru cevabı olarak kabul ettiğimiz için BİLİMSEL SOSYALİZMin kurucuları tarafından da tastik edildiği için

Bizler
BLANQUİST Devrimci Komünistleriz !

Apé Che isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Apé Che Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 6 Kisi:
Alt 22.Haziran.2015, 00:02   #53

H.Doludizgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
H.Doludizgin
Komün
Kullanıcı Profili
Üye No: 51273
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 416
413 Mesajına 791 Teşekkür Aldı

Merhaba
Che_1955 I.Secil`in cok begendigi siirine ne gibi cevap verir diye sirayi izlerken Che_1955 cevap yerine kemigine denk gelen yerindeki aciyi ve acinin nasil sevince dönüsebilecegini SF nezdinde dile getirmis.

Iyi ve cok güzel de olmus cünkü konustukca bosalan kelimelerin yerine yenileri giris yaparken kafa biraz daha güzel oluyor.

Yani insaatta calisaniniz varsa iyi bilir. Harc yapan makineye kum atarsiniz, tas atarsiniz cimento atarsini yetmez bir de Su katarsiniz yine yetmez
Neden?
Cünkü bu katisimi devir daim edecek enerji de gerekmektedir.
Bizler konustukca, eksikliklerimiz kayip olan enerjimiz oldugunu tekrar yapilan konusmalarda farkina varabiliyoruz.

I.Secil arkadasi tanimak icin onun sevdigini veya gönlüne hos geleni anlamata faayda var.

Olayi kisisellikten aliyorum Che_1955 arkadas cünkü sayfa seninken sana sunulan örnek teselli niyetinden de yazilsa yanlis bir örnek...

kaldirdigi tasi kendi kafasina vuran tipinden

I.secil anlatmis
Alıntı:
Bir şiir göndereyim sana. Ben çok beğeniyorum.
Alıntı:

Bu hasis devirde yetmişlik ninem
Diyor ki: Altınla süslensin sinem !
Mahşerde maaşlı olsa cehennem,
Atını cennete süren olur mu ?

Kaide değişti: Sabreden derviş,
Muradına ermeden bir gün gebermiş.
Aslanın ağzından et almada iş,
Lokmayı kolayca veren olur mu ?

Necdet Rüştü.
Sabır önerenlere kızdığı için yazmış.
Buna bir siir diyor! Ben bunu siir olarak bile görmüyorum.Aynen ilk kitasinda sunu diyor:
Alıntı:
Alıntı:
Sen eylemi yaptirdigin kisilere "El" gibi oldugunu kabullenirsen elbette ki el; seni kendisinden saymaz.
Devam etmis
Alıntı:
Alıntı:
kendi sucunu kendin gördükten sonra kabullenmedigin icin kendin itirafta bulunuyorsun.
Birlikte eyleme katildiklarinin düsüncesine ve pratigine " EL GIBI" kalirsan kendi yanlisini da kisi kendi görmüyor diyerek sayikliyorsun.
Bir de köylü ahlak ögretmeni takilmaya calisiyorsun; diyorsun ki:
Alıntı:
Alıntı:
Gelinlik kiz kabahatli ise, köy yerinde ilk önce kabahat aciga cikmissa o kabahat milletin icinde eritilerek kabul ettirilerek özür dilletilir ve ondan sonra kiz Gelin olabilir.Kizi Gelin eden kisi elbette Gerdege de girmek icin evlenirler.Gerdege giren sadece kiz sanilir aslinda erkekde o an ilkini yasar.

Yani catismali dünyana uymayan insan kuskularini ortadan kaldirmayi önüne hedef koyacagina papagan olmus BILIM cilerden duymus gibi ötüp durmus Rüstü.

Diger iki dörtlügü elestiriye tabi tuttugumuz zaman bu yazilanin siir degil siiri enkaza nasil cevrildigini görürüz.

Siir gibi yazilan her sey malaasef siir olmuyor i.Secil arkadas

Saygilarimla
H.Doludizgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
H.Doludizgin Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...