Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Eskimeyen Konular

Eskimeyen Konular Eskimeyen siyasal, toplumsal sorunlar hakkında makalelerin yeniden yorumları.

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Çin Komünist Partisi'nin yorumu
Cevaplar
254
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
20483
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 09.Temmuz.2009, 17:16   #51

fou'te - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
fou'te
Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 10840
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: çin komünist partisinin yorumu

dünyadaki savaşların,katliamların ve darbeleri kimin yaptığını göremediğinin farkındayım . zaten onu yapanların elini kimsecikler göremiyor.o el görünmez
fou'te isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2009, 17:19   #52

Ekim Arat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ekim Arat
Proleter Devrimci
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 712
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 1,263
1,749 Mesajına 4,622 Teşekkür Aldı

Alıntı:
uygur Nickli Üyeden Alıntı
ekim_arat nerede ve ne şartlarda yaşıyorsun gerçekten merak ediyorum.Türkiye gibi sistemi dünyayı 50 yıl geriden takip eden bir ülkenin evlatları ancak liberalizme ütopya, komünizme gerçeklik diyebilir.Neyse gerek yok!
dünyada bir yerdeyim sevgili kardeşim farketmiyor
tüm i,nsanlık birleşsin tüm bayaraklar yakılsın insanları birbirine düşman eden tüm çıkar çitleri yıkılsın istiyorum
senin safında değil karşındayım bu yüzden sen tüm türkleri birleştir biz tüm dünyayı hadai kolay gelsin

bu gün uygur ların yanında yaşıyoruz ama senin gibi bir uygurun yanıda olmak istemem
------------------------------------------------------
‎"Komünistlerin vardıkları teorik sonuçlar, hiç bir biçimde, şu ya da bu sözde evrensel reformcu tarafından icat edilmiş ya da keşfedilmiş düşüncelere ya da ilkelere dayandırılmamıştır. Bunlar ancak, gözlerimizin önünde cereyan eden tarihsel bir hareketten, varolan sınıf mücadelesinden doğan gerçek ilişkilerin genel bir ifadesidir."
KARL MARX
Ekim Arat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2009, 17:50   #53

uygur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uygur
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 23727
Teşekkür Grafikleri

Karşındaki nasıl görmek istiyorsan öyle görüyorsun.Üstte yorum yapan arkadaşların hepsi yıllardır kullanılan sosyalist cümleleri söylüyorlar.Yani bir çeşit hayal ürünü gerçekliği olmayan şeyler.

Turan kurulursa diğer insaların faydası ne olacak demişsin.Peki ben de sana şunu diyorum; Kürdistan kurulursa bunun diğer insalara faydası ne olacak?

Ben bugün Türk'lerin tek bayrak altında toplanmasını istiyorsam.Diğer Türk'leri kardeş olarak gördüğümdendir.Ve şuanki Türk toplumların çoğu bağımsız değil ve sömürülüyor.Bunu istemek benim en doğal haklarımdan biridir.Çünkü kardeşim,kandaşım olarak görüyorum ve kardeşlerimle birlikte yaşamak istiyorum.Bu demek değilki ben tüm dünya halklarını ve uluslarına düşmanım ,onları ezmek,köleleştirmek istiyorum.Bugün benim Türk'ten çok Rus ve Çinli arkadaşım var.Onlarda aynı şekilde kendi uluslarını yani toplumlarını geliştirsinler.Kendi yurtlarında yaşasınlar.Birlikte bu dünya için mücadele verelim.Devletler sınırlasın,uluslar zenginleşsin.Heryerde serbest piyasa ekonomisi yürüsün.Nasıl bugün Fransızsın işsiz bir vatandaşı tatile Türkiye'ye gelebiliyorsa(dün gazetede okudum) Pakistanlınında öyle olmasını isterim.

Onun dışında hayat devam ediyor.Hayatının tadını çıkartmaya bakın.

Polonya'da Zubrowka, Moskova'da votka için.

Dostoyevski kitaplarında çokça geçen büyüleyici Sait Petersburg şehrini gezin.

Moldova/Kişinev'de şarap için.(Bu konuda rakibi yoktur)

Odessa'da Ukraynalı kızlarla arkadaşlık yapmaya çalışın.(Bunlarında rakibi yoktur)

Türkseniz atalarınızın topraklarına gezmeye gidin.Tanrı dağların eteğinde ''kımız'' için.Şamanları izleyen.

Türk değilsenizde yapacak birçok şeyiniz vardır.

Ama hayat gerçekten budur.Tabiki katliamlara göz yummacağız.Haksızlığa,adaletsizleğe dur diyeceğiz.Kültürümüze,milletimize,değerlerimize sahip çıkacağız.Ama kimsenin hakkını yemeden,kimseye haksızlık etmeden,para kazanıp dünyaya gezmeye,lüks arabaya binmeye,villada yaşamaya hakkımız vardır.

Bunları bu dönemde dediğim için gerçekten utandım biraz.Ama mecbur bıraktınız.

Saygılar.
uygur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2009, 18:00   #54

_Mitralyöz_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
_Mitralyöz_
Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 23764
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
Karşındaki nasıl görmek istiyorsan öyle görüyorsun.Üstte yorum yapan arkadaşların hepsi yıllardır kullanılan sosyalist cümleleri söylüyorlar.Yani bir çeşit hayal ürünü gerçekliği olmayan şeyler.

Turan kurulursa diğer insaların faydası ne olacak demişsin.Peki ben de sana şunu diyorum; Kürdistan kurulursa bunun diğer insalara faydası ne olacak?

Ben bugün Türk'lerin tek bayrak altında toplanmasını istiyorsam.Diğer Türk'leri kardeş olarak gördüğümdendir.Ve şuanki Türk toplumların çoğu bağımsız değil ve sömürülüyor.Bunu istemek benim en doğal haklarımdan biridir.Çünkü kardeşim,kandaşım olarak görüyorum ve kardeşlerimle birlikte yaşamak istiyorum.Bu demek değilki ben tüm dünya halklarını ve uluslarına düşmanım ,onları ezmek,köleleştirmek istiyorum.Bugün benim Türk'ten yok Rus ve Çinli arkadaşım var.Onlarda aynı şekilde kendi uluslarını yani toplumlarını geliştirsinler.Kendi yurtlarında yaşasınlar.Birlikte bu dünya için mücadele verelim.Devletler sınırlasın,uluslar zenginleşsin.Heryerde serbest piyasa ekonomisi yürüsün.Nasıl bugün Fransızsın işsiz bir vatandaşı tatile Türkiye'ye gelebiliyorsa(dün gazetede okudum) Pakistanlınında öyle olmasını isterim.

Odessa'da Ukraynalı kızlarla arkadaşlık yapmaya çalışın.(Bunlarında rakibi yoktur)

Türkseniz atalarınızın topraklarına gezmeye gidin.Tanrı dağların eteğinde ''kımız'' için.Şamanları izleyen.

Ama hayat gerçekten budur.Tabiki katliamlara göz yummacağız.Haksızlığa,adaletsizleğe dur diyeceğiz.Kültürümüze,milletimize,değerlerimize sahip çıkacağız.Ama kimsenin hakkını yemeden,kimseye haksızlık etmeden,para kazanıp dünyaya gezmeye,lüks arabaya binmeye,villada yaşamaya hakkımız vardır.

Saygılar.
Biraz daha konuşursan ÇKPye hak vereceğim.
_Mitralyöz_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2009, 18:04   #55

Vassili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Vassili
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 7695
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
_Mitralyöz_ Nickli Üyeden Alıntı
Biraz daha konuşursan ÇKPye hak vereceğim.
Duygusallığa meyil vermeyelim sevgili Mitralyöz. Uygur arkadaşın Sosyalist Forum'da haddini aşan sözleri vardır. Ancak "ÇKP'ye hak vereceğim!" gibisinden sözler yakışmıyor.
Ölüm; canlanan yaşamdır Kaypakkayalarda!..

"
Bu dünyada tek başına bir erkek, bir hiçtir; ve bu dünyadan başka bir dünya yok." -Berxwedan Jiyan e!..-
Vassili isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2009, 18:12   #56

Ekim Arat
Proleter Devrimci
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

bak sayın "uygur"
biz işi gücü bırakıp kürdistan yada türkistan kurma peşinde insanlar değiliz 12 yaşındaki veletlerin aklıyla yanıt verme derim
yok neymiş efendim pantürkizme karşı pankürdizm bunlar çocukça şeyler ki bunun muhatabıda ben değilim o kürtlerin bileceği işdir

her ulus güçlü olmak için diğerinin çöküşüne muhtaçdır
her birey güçlü olmak için diğerlerinin köleleşmesine sömürülmesine muhtaçdır
sen hala bunları savunuyorsun
eğer bu gün işsiz fransızki bu çok komik heralde bir ödeneği varki tatile gelmiş yada bunu yazan işsiz fransız görmemiş ki diyelimki ha keza tatile çıkmış olsun
bu burada yıllardır doğup büyüdüğü sokakdan çıkmayaıp köpekler gibi sömürülen yoksul halklar sayesindedir
sen köpekçe yaşamaya taraf oluyosun diğerinin yıkımı seni,n çıkışın olacak düşü ile ama aynı yıkımı yaşayan sensin ve ısrarla celladına aşık bir sersem gibi belki bir kemikde benim payıma düşer hevesi ile düşler kuruyorsun işde bu saçmalıklara karşıyım bende "uygur"
aynı anda hem güçlü çin hem güçlü türk hem güçlü rus ve güçlü almanlar italyanlar vs ler olmaz o zaman güç bir işe yaramaz bu güçler düzeninde ,hangi dünyada yaşıyorsun derken bunu sormuşdum
bak tarihin karanlık geri dönemlerine itilmiş iliklerine kadar sömürülüp posası çıkarılmış afrika ve güney asya toplumları var ,bunlarda bu refah dünyasının huzursuz parçaları onların kanını içerek tatillerde şarap içersin gerekiyorsa o dünyanın insanı ve destekçisi isen
bak ortadoğu kafkaslar hep bu güçlülerin yarattığı cehennemlerü
ıraklı kadaınlara ve erkeklere tecavüz ederken birileri öbürü kandan işlenmiş karı ile liberal düşlerini perçinliyor
hangi dünya peki
sen diyorsunya 50 yıl geriden bak sevgili kardeşim senin kafa 1902 lerden kalıntı o tür hayeller çuf oldu
şimdilerde o çok süperm kapitalizmde çufff oldu bitti tükendi ama demekki bir 50 yıl daha az gelişmişler bu düşelere sevk edilecek yıkımı durdurmak elinizde bunun için yeni bir dünya için mücadele
uluslar olayı ise artık iş görmüğyor dünyada yerel ekonomiler kalmadı
‎"Komünistlerin vardıkları teorik sonuçlar, hiç bir biçimde, şu ya da bu sözde evrensel reformcu tarafından icat edilmiş ya da keşfedilmiş düşüncelere ya da ilkelere dayandırılmamıştır. Bunlar ancak, gözlerimizin önünde cereyan eden tarihsel bir hareketten, varolan sınıf mücadelesinden doğan gerçek ilişkilerin genel bir ifadesidir."
KARL MARX
Alt 09.Temmuz.2009, 18:13   #57

STALİNİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
STALİNİST
Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 23808
Teşekkür Grafikleri

Yine ırk polemiği....gereksiz bir konu.insanı insan olarak görmek önemlidir.milliyetçilik yapıyorsa biri ona gereken ceza zaten verilir.asıl mesele tüm işçi sınıfını bir arada toplayacak bir ülke...zaten tüm ezilenlerin toplandığı bir ülke olunca yani insanlar sosyalist sistem ile karınlarını doyurunca ve mutlu bir yaşam sürmeye başlayınca merak etmeyin kimse ben kendi ırkım için devlet isiyorum diyemez...işte bu yüzden önemli olan işçilerin ülkesini kurmak...
STALİNİST isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2009, 18:31   #58

uygur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uygur
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 23727
Teşekkür Grafikleri

Baştan beri sizle ideolojik tartışmaya girmek istemediğimi söylemiştim.Ama sonunda buda oldu.ekim_arat kardeş,yinede sizle uzun uzun tartışmaya giremeyeceğim.Sen dediğin şeylerle kendini uyutmaya devam et.Ulusların zenginliğini okumanı ve bireyciliği araştırmanı öneriyorum.

Bu forumda tartışmamız saçmadır.

SAYGILAR
uygur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2009, 18:40   #59

Ekim Arat
Proleter Devrimci
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

sen git bol bol oku ,sen halkının yüz karasısın tüm halklarının yüz karası olan aç gözlü faşistleri gibi bunların boş hayaller olduğunu her gün yaşananlar kanıtlıyor
ulusların zenginliği uğruna halkın katliama tabi tutuyluyor sen saçmalıuyorsun ne çıkarın var senin halk düşmanı şahıs yoksa şu RABİA KADER midir nedeir bunu gibi bir işbirlikçinin çıkaralarını mı kolluyorsun kabesi ABD olanın yönü halkarın boğazını sıkmaya koşturmakdır
ben uygur devletini değil halkını desteklerim senin gibi gericilerini ise karşıma alırım siz halkınızın ve tüm dü
nya halklarının düşmanısınız
şimdi burada geçirdiğin vakit fazla sanırım halkına daha çok zarar vermeden
ulusların zenginliğini oku git tatil ve şarap hayalleri kur derim
KARL MARX
Alt 09.Temmuz.2009, 18:44   #60

Kelebek Etkisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kelebek Etkisi
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 12104
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:

Ben bugün Türk'lerin tek bayrak altında toplanmasını istiyorsam.Diğer Türk'leri kardeş olarak gördüğümdendir.Ve şuanki Türk toplumların çoğu bağımsız değil ve sömürülüyor.Bunu istemek benim en doğal haklarımdan biridir.Çünkü kardeşim,kandaşım olarak görüyorum ve kardeşlerimle birlikte yaşamak istiyorum.Bu demek değilki ben tüm dünya halklarını ve uluslarına düşmanım ,onları ezmek,köleleştirmek istiyorum.Bugün benim Türk'ten çok Rus ve Çinli arkadaşım var.Onlarda aynı şekilde kendi uluslarını yani toplumlarını geliştirsinler.Kendi yurtlarında yaşasınlar.Birlikte bu dünya için mücadele verelim.Devletler sınırlasın,uluslar zenginleşsin.Heryerde serbest piyasa ekonomisi yürüsün.Nasıl bugün Fransızsın işsiz bir vatandaşı tatile Türkiye'ye gelebiliyorsa(dün gazetede okudum) Pakistanlınında öyle olmasını isterim.

Saygılar.
Bana villa da yaşayıpta başka birini sömürmeyen tek bir insan söyle lütfen. Senin gördüğün tüm o "masumane" zenginlikler çok çok uzaklardaki birilerinin sefaletiyle, açlığıyla doğrudan ilişkilidir. Serbest piyasada insanlar maddi olarak eşit olmaz. İnsanların maddi olarak eşit olmadığı bir yerde hiçbir eşitlik(sosyal, siyasal, hukuki...) yoktur. Bu gördüğün tüm eşitlikler ekonomiye göbekten bağlıdır.
Bir meşale
Yahut aydınlatma fişeği
Karanlığı arala
Vaktidir...

Sokağı yürü
Kürsüye çık
Hesaba otur

"söz vakti geçmiştir artık"
"demire çelikle karşı konulacağı"
"ilan olunur..."
Kelebek Etkisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2009, 19:11   #61

emekçi. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emekçi.
Okuyucu
Kullanıcı Profili
Üye No:
Teşekkür Grafikleri

Sanırım uygur'un forumu bu kadar kirlettiği yeterli.Onu layık olduğu ülküdaşlarının yanına gönderiyorum.Tatil hakkını orada kullanabilir.
Alt 09.Temmuz.2009, 20:18   #62

makaay2077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
makaay2077
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 1343
Teşekkür Grafikleri
3 Mesajına 3 Teşekkür Aldı

ETNİK ÇATIŞMA, ETNİK TEMİZLİK, VAHŞET, DEHŞET...

Geçen Pazar Urumçi’de yaşanan bir katliamdı, buna kuşku yok. Bir gecede, resmi rakamlara göre, 156 kişinin vahşice öldürülmüş olmasını tanımlayabilecek başka bir sözcük yok. Resmi rakamlara göre 156 kişi, gerçekte kim bilir ne kadar? Hem ne önemi var sayıların... Vahşet hala kol geziyor sokaklarda!

Çin koca bir ordu yığdı Şincan’a, Urumçi’ye... Etnik çatışmayı; Uygurlarla Han kökenli Çinliler’in birbirlerini kırmasını önlemek için!
Böyle zamanlarda bol miktarda bilgi kirliliği olur. Özgür ve bağımsız bir haber akışı yoksa bölgeden, tarafların kendi taraflarına yontarak akıttıkları bilgilerle şekillenir kamuoyları.

Sonra, sorular birbirini izler: Arkasında ne var? Dünya Uygur Kongresi mi? ABD’de sürgünde yaşayan Uygur kadın lider Rabiya Kadir mi? Bir “komünist” yönetime karşı komplo peşindeki batı, emperyalist güçler mi?
Birileri “inançla” gelen bilgilerden birinin peşinden giderken, birileri de böyle sorular sıralayıp durur. Bütün bu sorular içinde en eğreti duran ise “komünist” sözcüğü. Komünizme dair ne varsa artık Çin’de?

Dünyanın imrenerek baktığı kalkınma ve büyümesini ucuz emeğe dayandırmış bir yönetim, komünizmin de toplumun birleştirici çimentosu olmaktan çıkmasıyla milliyetçiliğe sarılıyor. Her miliyetçilik bir diğerini besliyor. Mahalleler bölünüyor, barikatlar kuruluyor. Çorum’u, Maraş’ı andıran görüntüler ortaya çıkıyor, binlerce kilometre uzağımızda. Mahallelere saldırılıyor!

Kafada binbir soru uçuşabilir; ancak şu kesin: Şincan’da bir insanlık trajedisi yaşanıyor. İnsan hakları ayaklar altına alınıyor. Uygurlar ne zamandır sürdürülen, nüfus kontrolü, nüfus kaydırma, işte aşta Çinlileri kayırma politikaları yüzünden ayaklarının altındaki zeminin kaydığını görüp, tepki gösteriyorlar.

Urumçi’den yansıyan fotoğraflar, görüntüler yeterince şey söylüyor aslında. Solduyunun harekete geçmesi, sol vicdanın isyan etmesi gereken olaylar yaşanıyor. Türkiye Dışişleri suya sabuna tirit bir açıklamayla yetiniyor. Başbakan’ın “one minute” falan dediği yok. İşadamlarımız milyonlarca dolarlık işler bağlıyorlar. Beni düşündüren ise şu: Sol ilgisiz!

Türk solunun milliyetçi olduğuna dair değerlendirmeleri çok dinledim; Kürt, Ermeni ya da Rum dostlarımdan. Hak da verdim zaman zaman. Ama galiba bir şey daha var. Türk solu, salt insan hakları penceresinden bakıldığında bile isyan edilmesi gereken kimi olaylarda; Orta Asya’da, Kerkük’te ya da işte şimdi olduğu gibi Şincan’da yaşanıyorsa büyük ölçüde sessiz kalıyor. Belki de, milliyetçi damgası yememe kompleksiyle, Türklerin yaşadığı coğrafyalara kapatıyor kendisini. Oraları sağın doğal ilgi alanı sayıyor adeta. İlgisizliğimiz bilgisizliğimizi, bilgisizliğimiz ilgisizliğimizi besliyor. Oysa, insanların haklarının ayaklar altına alındığı her yerde aynı gür sesiyle tepki göstermesi gerek solun.

Şimdi Urumçi’den yansıyan görüntülerin nedeni, Çin’in 8000 kadar oyuncak farbrikalarından birinde dünya oyuncak üretiminin yüzde 70’ini gerçekleştirmek için çalıştırılan iki Uygur kızın tacize uğraması mı, bilmiyorum. Ama biliyorum ki, tetikleyen bu türden bir olay olsa bile, mutlaka daha köklü bir arka planı var yaşananların.

1953’deki sayımda Şincan nufusunun yüzde 74’ü Uygur çıkarken, 2003’de bu oranın yüzde 40’a düşmesi, buna karşılık Han kökenli Çinlilerin yüzde 43’le Uygurlar karşısında çoğunluk haline gelmesi doğal bir demografik değişim olamaz. Bu, bölgenin nufus dengesini sistemli bir şekilde değiştirerek Uygurları asimile etme politikalarının sonucu.
Şimdi, başlıktaki sözcüklerin hangisini tercih ederseniz edin, Şincan’da bir insanlık trajedisi yaşanıyor. Ellerde çivili sopalar, kazmalar, kürekler, baltalarla insan avlanıyor sokaklarda... İnsanın en temel hakkı olan yaşam yok ediliyor.

Solcu olmak Şincan’la da ilgilenmeyi gerektiriyor!

DOĞAN TILIÇ - BirGün
makaay2077 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2009, 20:38   #63

Gramsci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gramsci
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 14646
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 6
7 Mesajına 7 Teşekkür Aldı

uygur senin halkının katli gerçeği ,her kapitalist toplumun yalancı vah vah larında eriyor...""1998 tarihli mesut yılmaza ait genelgede"" kabul edildiği üzere türkiye cumhuriyeti doğu türkistan konusunda çin ile mutabıktır kagıt uzerınde,,,türkiyede doğu türkistan bayrağı asılması yasaktır!!!

evet kapitalizmin getirileri olduğu doğru ,şu an çinde bildiğin üzere kapitalizmin fason işçiliğini yapıyor,dolayısıyla böyle bir ülke ne yaparsa yapsın kimseye hesap vermez,sende senin halkında kapitalizmin çarkları işlesin diye öldürülürken kimseden ses cıkmaz,,,

liberalizm kelime kökeni ve imge olarak özgürlüğü çağrıştırıyor,evet ama o özgürlük sömürme özgürlüğü,,,

ayrıca çok referans vermişin okumayı seviyorsun belli o zaman sana bir yazar tavsiye edeceğim ,peter sloterndjik ,,

bu adamın "sinizm" ve sinik birey adına güzel bir makalesi var ,sömürünün bilincinde 21 yy bireyinin içinde olduğu durumu istekli kabullenişi adına güzel bir makale,,

işte senide bu siteye getiren aslında sinizmin göbeğinde olman sende biliyorsun ki ,sömürülen katledilen ezilen olduğun zaman seni dinleyecek insanlar burada ,,,sende ırka dayalı siyaset yapanların ve kapitalizme boyun eğmiş odakların gözlerinin içine baktığında o sönüklüğü ve umursamazlığı ,o bitikliği görüyorsun,

uygur senin halkın için diğer halklar kadar üzülen insanların olduğu yerdesin,ama bu alanda maalesef ırka dayalı politika yapanların ağızlarına sakız olmuş,,,

uygur seninle tek ortak noktamız sömürü ne uygur olman ne ermeni olman nede kürt olman umurumda deil,bu buradaki başka arkadaşlar içinde geçerli ,ben ezilenim ezilen kim varda benimledir bende onunlayım,sen kapitalizm diyorsan şifanıda onlarda ara,,,var git yalancı vah vah larını dinle,iki güne unutulur olanlar onların ajandasında ,onlar yine insan muhasebeciliğine devam ederler,,,
Gramsci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2009, 21:03   #64

sedov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sedov
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 16032
Teşekkür Grafikleri
1 Mesaja Teşekkür Edildi

"ABD daima zulme uğrayanlardan yana sesini yükseltmiştir; bu yüzden de Uygur davasını Çin hükümetine takdim etmek konusunda liderlik etmiştir. Bu kritik kavşakta ABD Urumçi'deki şiddeti kınamalı ve burada bir konsolosluk açmalı. Bir konsolosluk, amansız baskı ortamında bir özgürlük feneri görevi görebilir ve Uygurların her gün maruz kaldığı insan hakları ihlallerini gözlemleyebilir." (Rabia Kadir, Dünya Uygur Kongresi Başkanı) (The Wall Street Journal - çevirisi: Radikal)
sedov isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.Temmuz.2009, 00:38   #65

Wen Jiabao - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Wen Jiabao
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 23842
Teşekkür Grafikleri

Ben Hacı İbrahim...
Ya arkadaşlar niye banladınız beni...
Benim kastettiğim kişiler Emperyalistlerin oyununa gelip,Çin hükümetine baş kaldıran Uygurlulardı.
Yoksa ben bir Sosyalist olarak asla hiç bir halka hakaret etmemde,ettirmemde...
Wen Jiabao isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.Temmuz.2009, 00:45   #66

Amazon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Amazon
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 38
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 2
1 Mesaja Teşekkür Edildi

SOSYALİST Çin Halk Cumhuriyetini Emperyalizmin piyonluğunu yapan uygurlu köpeklere karşı göz açtırtmayan ve kararlı tutumundan dolayı kutluyorum.

YAŞASIN SOSYALİZM-YAŞASIN ÇİN HAKL CUMHURİYETİ

Bakın mesajınız bu
böyle saçma sapan bir yorum olamaz
tv'lerde gösterilen bi uygur ana yüzünden ağzınıza sakız ettiniz bu emperyalizmin piyonluğu lafını
siz bu mesajınızda katliamları haklı buluyorsunuz
öldürülen insanlara köpek diyorsunuz var mı daha ötesi?
Madalya takmamı mı bekliyordunuz?
Amazon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.Temmuz.2009, 00:47   #67

Amazon
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri
1 Mesaja Teşekkür Edildi

DTP'nin yazılı açıklaması şöyle:

“Uygur özerk bir bölge olmasına karşın, oradaki halkın demokratik hak ve özgürlükleri yıllardır Çin Hükümeti'nin baskıcı, asimilasyoncu politikalarının tehdidi altındadır. Yaşanan son olaylar azınlık haklarının çiğnenmesinin yarattığı öfke patlamasının bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Bu nedenle Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği'ni, uluslararası insan hakları kuruluşlarını, uluslararası toplumu ve Avrupa Birliği'ni derhal harekete geçmeye ve gerekli girişimlerde bulunmaya, Çin Hükümeti'ni de biran önce Özerk Bölge üzerindeki baskılarını ve saldırılarını durdurmaya çağırıyoruz.”

Türkiye'de de benzer bir sorunla karşı karşıya olunduğu söyleyen DTP, “Kürt halkının kimliğinin kabul edilmemesi, asimilasyona tabi tutulması ve demokratik taleplerinin karşılanmamasının" çatışma üreten bir zemin yarattığını belirtti.ANF

Ezilenin halinden yine ezilenler anlar
sizin gibi tuzu kurular sadece atmasını bilirler
vahşete göz yuman,bu vahşeti selamlayanların işi ne burda?
Alt 10.Temmuz.2009, 00:55   #68

Wen Jiabao - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Wen Jiabao
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 23842
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
Amazon Nickli Üyeden Alıntı

Ezilenin halinden yine ezilenler anlar
sizin gibi tuzu kurular sadece atmasını bilirler
vahşete göz yuman,bu vahşeti selamlayanların işi ne burda?
Elma ile armutları karıştırmayın...
KÜRTLER Faşist TC'nin baskısı altında asimilasyona tabi tutuluyor.
uygurlular ise Çin Halk Cumhuriyetine karşı Emperyalizmin piyonluğunu yapıyor.
Çin Halk Cumhuriyeti bu uygurlular denilen halka özerklik dahil pek çok haklarını vermiş durumda...
Bu uygurluların derdi ne o zaman?
Bölgedeki masum Çin halkına saldırarak olayları başlatan uygurlulardır.
TC'nin basın yayın organlarındaki yalan haberlere itibar etmeyin.
Wen Jiabao isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.Temmuz.2009, 00:58   #69

Amazon
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri
1 Mesaja Teşekkür Edildi

Alıntı:
Wen Jiabao Nickli Üyeden Alıntı
Elma ile armutları karıştırmayın...
KÜRTLER Faşist TC'nin baskısı altında asimilasyona tabi tutuluyor.
uygurlular ise Çin Halk Cumhuriyetine karşı Emperyalizmin piyonluğunu yapıyor.
Çin Halk Cumhuriyeti bu uygurlular denilen halka özerklik dahil pek çok haklarını vermiş durumda...
Bu uygurluların derdi ne o zaman?
Bölgedeki masum Çin halkına saldırarak olayları başlatan uygurlulardır.
TC'nin basın yayın organlarındaki yalan haberlere itibar etmeyin.
Hasbinallah diyorum.. Uygur'lar ırkçı ayrımcılığa başkaldırdı
Alt 10.Temmuz.2009, 01:14   #70

Ekim Arat
Proleter Devrimci
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

amazon demek basit bir kadın ha bu kadar kör olmayın ,emperyalizmin bölgede koçbaşılığını yapan bir maşa hiç bir zaman basit değildir
işi kürt halkı ile aynı derekeye indirmek ise başlı başına bir hata ,bu arada uygur halkının katliamına kimse alkış tutmuyor egemenlerinin çıkar savaşının bedelini yoksul halkar ödüyor tüm gerici savaşlarda aldığımız tutum emekçi ezilen yoksul halk tabakalarından yana olmalıdır
ama senin basit dediğin kadının platformunda asla yerimiz olamaz,bu anlamda duygusal değil reel olmalısınız çin milliyetine mensup yoksul ezilen sömürülen halk ile uygur milliyetinden ezilen insanlrın hiç bir gerçek kalıcı düşmanlığı olmaz olamaz ,bu gün çin ekonomisinin dünyayı tehdit eder derecede gelişmesi rakiplerini bu tür kirli ayak oyunlarını sahnelemeye dek sürükleyebilir
emperyalist abd ile anti emp çin değilde iki ayrı emperyalist güç dersek işi daha kolay kavramış oluruz
emperyalizm nufuz edinmeden üslenemez tutunamaz sonuç olarak
tüm kafkasyada balkanlarda ve ortadoğuda ve güney asyada yıllardır yaşanan kirli savaşların temelinde bu tutunma vardır
örneğin bosnada alman sermayesi ile abd sermeyesi kapışmışdır
kafkaslarda rus ve abd tekelleri ,ırakda rus abd fransız alman tekelleri hepsinin tutumu farklı olmuşdur,bu farklılıklar kimi zaman sanki savaşa karşıymışlar gibi izlenimler yarattı
bunu ırakda çok net gördük
bm de dönen tüm ayak oyunları avı nasıl parçalar neresinden ne kadar pay alırız üzerine olur işine gelmeyen veto eder işine gelen kabul
emperyalizmi iyi kavrayamamışsınız derim bu bir dünya sistemidir
askeri ekonomik ve politik bir bütünlüğü vardır
ve hiçbir duruş basit değildir
bu gün bu memlekette demokrasi havarisiyiz diye dolaşan bir yığın kopukda aynı emperyalizmin çıkarları için mevzilenir kimi abd den kimi avrupadan kimi çinden ve rusyadan yana mücadele yürütür bu iktidara kavgasına dek yansır kimi darbeci olur kimi demokrasici
arada olan yoksul ezilen ve sömürülen katmanlarına olur toplumun
işde bu yüzden tek tutarlı biricik yol işçi sınıfının bu güçlerden bağımsız duruşunu sınıf mücadelesini yükseltmek oluyor
bazıları bunu anlamıyor anlamakda istemiyor hatta proletarya bitmişdir diyor
bu alanla ilgilenmek tek tutarlı devrimci yoldur denince de devrim bir ütopya devrimcilik bir romantizm oluyor
bunu bu memlekette yaşıyoruz elbette diğer yerlerdede bol bol var
ruhumuzu şeytana satmayacağız
gözümüzün önünde akıp giden hayata kayıtsız kalmayacağız
sınıf devrimciliği budur bağımsız duruş devrimci duruşun biricik yolu işçi demokrasisi için mücadele etmekdir
yıllardır liberalizm yada ulusçulukla yada daha değişik gerici akımlarla zehirlenmiş alanı temizleyeceğiz burada işimiz bu komünistlerin derdi budur
yoksa çökmüş olan deneyiömlere yada çökmüş olan burjuva sistemine yama yapmayacağız
tek çıkarımız işçi sınıfının evrensel çıkarlırıdır bu anlamda çinli olmuşl iranlı olmuş uygur olmuş azeri yada kürt olmuş fareketmez proletarya tıpkı sermeye gibi heryerde proletaryadır
KARL MARX
Alt 10.Temmuz.2009, 01:19   #71

alikorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
alikorkmaz
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 28
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
makaay2077 Nickli Üyeden Alıntı
ETNİK ÇATIŞMA, ETNİK TEMİZLİK, VAHŞET, DEHŞET...

Geçen Pazar Urumçi’de yaşanan bir katliamdı, buna kuşku yok. Bir gecede, resmi rakamlara göre, 156 kişinin vahşice öldürülmüş olmasını tanımlayabilecek başka bir sözcük yok. Resmi rakamlara göre 156 kişi, gerçekte kim bilir ne kadar? Hem ne önemi var sayıların... Vahşet hala kol geziyor sokaklarda!

Çin koca bir ordu yığdı Şincan’a, Urumçi’ye... Etnik çatışmayı; Uygurlarla Han kökenli Çinliler’in birbirlerini kırmasını önlemek için!
Böyle zamanlarda bol miktarda bilgi kirliliği olur. Özgür ve bağımsız bir haber akışı yoksa bölgeden, tarafların kendi taraflarına yontarak akıttıkları bilgilerle şekillenir kamuoyları.

Sonra, sorular birbirini izler: Arkasında ne var? Dünya Uygur Kongresi mi? ABD’de sürgünde yaşayan Uygur kadın lider Rabiya Kadir mi? Bir “komünist” yönetime karşı komplo peşindeki batı, emperyalist güçler mi?
Birileri “inançla” gelen bilgilerden birinin peşinden giderken, birileri de böyle sorular sıralayıp durur. Bütün bu sorular içinde en eğreti duran ise “komünist” sözcüğü. Komünizme dair ne varsa artık Çin’de?

Dünyanın imrenerek baktığı kalkınma ve büyümesini ucuz emeğe dayandırmış bir yönetim, komünizmin de toplumun birleştirici çimentosu olmaktan çıkmasıyla milliyetçiliğe sarılıyor. Her miliyetçilik bir diğerini besliyor. Mahalleler bölünüyor, barikatlar kuruluyor. Çorum’u, Maraş’ı andıran görüntüler ortaya çıkıyor, binlerce kilometre uzağımızda. Mahallelere saldırılıyor!

Kafada binbir soru uçuşabilir; ancak şu kesin: Şincan’da bir insanlık trajedisi yaşanıyor. İnsan hakları ayaklar altına alınıyor. Uygurlar ne zamandır sürdürülen, nüfus kontrolü, nüfus kaydırma, işte aşta Çinlileri kayırma politikaları yüzünden ayaklarının altındaki zeminin kaydığını görüp, tepki gösteriyorlar.

Urumçi’den yansıyan fotoğraflar, görüntüler yeterince şey söylüyor aslında. Solduyunun harekete geçmesi, sol vicdanın isyan etmesi gereken olaylar yaşanıyor. Türkiye Dışişleri suya sabuna tirit bir açıklamayla yetiniyor. Başbakan’ın “one minute” falan dediği yok. İşadamlarımız milyonlarca dolarlık işler bağlıyorlar. Beni düşündüren ise şu: Sol ilgisiz!

Türk solunun milliyetçi olduğuna dair değerlendirmeleri çok dinledim; Kürt, Ermeni ya da Rum dostlarımdan. Hak da verdim zaman zaman. Ama galiba bir şey daha var. Türk solu, salt insan hakları penceresinden bakıldığında bile isyan edilmesi gereken kimi olaylarda; Orta Asya’da, Kerkük’te ya da işte şimdi olduğu gibi Şincan’da yaşanıyorsa büyük ölçüde sessiz kalıyor. Belki de, milliyetçi damgası yememe kompleksiyle, Türklerin yaşadığı coğrafyalara kapatıyor kendisini. Oraları sağın doğal ilgi alanı sayıyor adeta. İlgisizliğimiz bilgisizliğimizi, bilgisizliğimiz ilgisizliğimizi besliyor. Oysa, insanların haklarının ayaklar altına alındığı her yerde aynı gür sesiyle tepki göstermesi gerek solun.

Şimdi Urumçi’den yansıyan görüntülerin nedeni, Çin’in 8000 kadar oyuncak farbrikalarından birinde dünya oyuncak üretiminin yüzde 70’ini gerçekleştirmek için çalıştırılan iki Uygur kızın tacize uğraması mı, bilmiyorum. Ama biliyorum ki, tetikleyen bu türden bir olay olsa bile, mutlaka daha köklü bir arka planı var yaşananların.

1953’deki sayımda Şincan nufusunun yüzde 74’ü Uygur çıkarken, 2003’de bu oranın yüzde 40’a düşmesi, buna karşılık Han kökenli Çinlilerin yüzde 43’le Uygurlar karşısında çoğunluk haline gelmesi doğal bir demografik değişim olamaz. Bu, bölgenin nufus dengesini sistemli bir şekilde değiştirerek Uygurları asimile etme politikalarının sonucu.
Şimdi, başlıktaki sözcüklerin hangisini tercih ederseniz edin, Şincan’da bir insanlık trajedisi yaşanıyor. Ellerde çivili sopalar, kazmalar, kürekler, baltalarla insan avlanıyor sokaklarda... İnsanın en temel hakkı olan yaşam yok ediliyor.

Solcu olmak Şincan’la da ilgilenmeyi gerektiriyor!

DOĞAN TILIÇ - BirGün

Dogan'a aynen katiliyorum. Sol, bazen, gerekli tepkiyi vermekte supheli davraniyor. Burada da sosyalistliginden kusku duymadigim degerli arkadslarimin tepkileride bu yuzden boyle olsa gerek.

Neden? Uygurlar ile Anadolu Turklerinin IRKSAL baglantisi var. Dogu Turkistan ya da Uygur bolgesinde bir sure kalsaniz bir sure sonra ayni dili konusmaya ve anlamaya basladiginizi goreceksiniz. Iste bazi SOL un ya da kendine Sosyalist diyenlerin tepkisizligi, supheciligi ve hatta bazilarinin olmadik bir sekilde CIN yaninda yer almasi "bana millyetci derler" korkusu yuzunden.

Ben de ayn Dogan gibi bitrecegim.

SOLCU OLMAK UYGURLAR' la ilgilenmeyi de gerektirir.

Ali K.
alikorkmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.Temmuz.2009, 01:27   #72

Apé Che - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Apé Che
İŞÇİ...
Kullanıcı Profili
Üye No: 4
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 6,339
2,069 Mesajına 5,889 Teşekkür Aldı

Sevgili yoldaşlarım ve konuya yazan tüm liberal ve konuyla alakasız alakalı kişiler.

Uygur Türklerinin asimilasyonu,Kaç kişinin ölüp ölmediği vs bu konuda beni ilgilendirmiyor. Kürtlerin asimilasyonu,kırıma uğraması,kürtlere karşı faili meçhuller.hak ihlalleri vb şeyler nasıl bu faşist güruhu ilgilendirmiyorsa. Ve kendilerini Sosyalist sanan Şizofrenleri,Gerçek sosyalistleride bu konu ilgilendirmiyor.

Bakın size bir örnekle iki konu hakkında moderasyon olarak istatistik vereceğim.

Bu istatistik bu konuya yazan kendilerini sosyalist sanan Şizofrenlerle,aslında bilinç altında faşistlik yatanları bizlere gösterecek.

Bu konu yani, "çin komünist partisinin yorumu" konusu dün saat 21,16 (9 Temmuz 2009) da yazılmış.
Hemen akibinde saat 21,45 te ilk yanıt msaj yazılmış. SF ye göre normal hızda bir konu.

Çok güzel.

Konulara anında tepki ve etki mesajları yazmak SF'nin karakteridir.

Ancaaak bu konu henüz haber niteliğinde olup şovenizmi çağırıştıran konu dememize rağmen konu hızla ilerleyip, Ezilen halkları kaderlerini tayin hakkına kadar gelebilecek seviyeye kadar gelmiştir.

Buda güzel. Benim forumda çetelerin (Kapitalizmin olduğu yerde Mafia vardır) kışkırtmasıdır dememe rağmen.

Sol ezilen halkların yanında olmalıdır deniyor. Külhanca "EYVALLAH"

ama bu halk bölünmüş mahallerin veya semtlerin halkıysa bu KÜLHAN ne bok yiyecek?

Neyse bu KÜLHAN ne bok yerse yesin.

Gelelim ikinci istatistiğe.

Saçma sapan bir üyemiz yine kendine benzer saçma bir konu açmış. Adıda, " Kürt illerinde 6 ayda 131 bin 349 hak ihlali yaşandı" öyle saçmaki birde geçmiş yılları vererek,gemiş yıllardaki neredeyse bir yılı kapsayan istatistikleri 6 aya sıkıştırmış "Münafık" Kürt yandaşı.

Kürt kuyrukçusu bu kardeşim. UKKTH'dan bi bok anlamayan biri. Bakın Rabia'yı bile g..... boklu kadın gören Sf üyesi özgürlükçülerin olduğu bir forumda kart kurt milletine hak ihlalleri yapılıyor,cezaevlerinde şu kadar ihlal var diye birde konu açıyor.

SF'de olmaması gereken konudur banlandın kürtçü diyerek yarın bu üyemizi banlamaya bile kalkarsak şaşırmayın.

Yaaaa. SF.

Bu kadar ayağa düştün işte.

Konu açılıyor. 30 daika sonra yanıtı ve 5 dakika geçmeden yanıta şovence yanıt.

Konu açılıyor aradan üç saat geçiyor, görüntülenme sayısı 20.

Oturayım sizin SOSYALİST'liğinize.

Sizlerden çok iyi Özgürlükçü "AŞKIN VE DEVRİMİN" Sosyalisti olur.

Yürüyün be Halkların özgürlüğünü isteyen Sosyalistlerim benim....

TARİHTE ZORUN ROLÜNÜ EN DOĞRU OLARAK KAVRAYARAK DEVRİMCİ ŞİDDETİ PROLETARYANIN HİZMETİNE ÖRGÜTLÜ OLARAK VERENLERİZ.

Bu büyük devrimci komünistin çalışma biçimini zamanımızın sınıflar mücadelesine en uygun ve en doğru cevabı olarak kabul ettiğimiz için BİLİMSEL SOSYALİZMin kurucuları tarafından da tastik edildiği için

Bizler
BLANQUİST Devrimci Komünistleriz !

Apé Che isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.Temmuz.2009, 01:34   #73

Ekim Arat
Proleter Devrimci
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

anarşit mi oldun ne ,yani sen elmayı seviyorsun diye elmanında seni sevmesini isteyemezsin
bin türlü kişilkik var akım var ,ne yani ne bekliyordun kalıpdan dökme pik mi olsun her kes aynı düdüğü çalsın evet sf de bol bol liberal var sokakda olduğu kadar faşist yada şvenisttde var gericide var komünistde var ulusalcıda var
bu hayatın içindede böyle burada sırça köşk çıkmaz
KARL MARX
Alt 10.Temmuz.2009, 01:49   #74

Apé Che - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Apé Che
İŞÇİ...
Kullanıcı Profili
Üye No: 4
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 6,339
2,069 Mesajına 5,889 Teşekkür Aldı

Sırça köşk isteyen varda onun temelimi atılsın dedik arat?

Avlun kirli hangi komşun yardıma geldide bunları yazıyosunda demedik.
ama akıl,forumda elzem olan konulara öncelik tanı diyor.

Örneğinide verdim.

Bu örneğe bu konu kadar acil yanıt yazmayana Kürtler hesap sorar.

İşte Emine ayna DTP adına bu hesabı senden ve benden soruyor.

Ne diyor?

Biz işçi sınıfına daha yakın olmalıyız.

bunun tercümesi şudur yoldaşım.

Onların (Sosyalist-Komünistlerin) İstemesekte desteklerini gördük. Elalemin ağzına (Liberallerin) Sakız olmadan tavrımız budur bunu söylüyoruz.

Uygur çetelerinin provokasyouyla lokal mahalle kavgalrının,Burjuva medyasında çarşaf çarşaf kan ve gözyaşı göstermesi bizi etkilememeli.

Bir daha.

Kürt illerinde 6 ayda 131 bin 349 hak ihlali yaşandı.

Sevgilerimle.

Haa aratım yine Tuzla tersanesinde patlama oldu ve bir işçi öldü. Boşver Amazon ölüyle ilgilenmez ona kan göster ağlasın.

TARİHTE ZORUN ROLÜNÜ EN DOĞRU OLARAK KAVRAYARAK DEVRİMCİ ŞİDDETİ PROLETARYANIN HİZMETİNE ÖRGÜTLÜ OLARAK VERENLERİZ.

Bu büyük devrimci komünistin çalışma biçimini zamanımızın sınıflar mücadelesine en uygun ve en doğru cevabı olarak kabul ettiğimiz için BİLİMSEL SOSYALİZMin kurucuları tarafından da tastik edildiği için

Bizler
BLANQUİST Devrimci Komünistleriz !

Apé Che isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.Temmuz.2009, 02:42   #75

Tanya. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tanya.
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 21993
Teşekkür Grafikleri

Geçen gün facebookta birinin durum yazısını okudum. Şöyle diyordu: "Her renk biziz, hepimiz kardeşiz." Altında da bir sürü yorum. Yok efendim bizi bölüp parçalayan dış güçlere uymamamız gerekir. Bunlar Amerika'nın oyunu, falan filan...

Bir de tuvali tek renge dönüştürmeye çalışanlara sormak gerek dedim ben de. Renkleri yok edersek, resim bütün canlılığını yitirip, mekanik bir hal almaz mı? Tuvali korumak, onu her haliyle kabullenip sahip çıkmak değil midir? Tek bir cevap gelmedi tabii...

Alıntı:
_Keleş_ Nickli Üyeden Alıntı

Raporda 2009'un ilk altı ayında 131 bin 249 hak ihlalinin yaşandığı belirtilirken, yerel seçimlerde DTP’ye oy verdikleri iddiasıyla 112 bin 18 kişinin yeşil kartının iptal edildiğini söyledi.

2009 yılı ilk 6 ayda köy korucuları tarafından yapılan yaşam hakkı ihlali sonucunda 49 kişi ölmüş, 8 kişi ise yaralanmıştır. Korucuların karıştığı işkence ve kötü muamele ile ilgili 33 olay tespit edilmiştir" diye kaydetti.

Son dönemlerde ajanlık dayatmalarının artığına da dikkat çekerek, güvenlik güçleri tarafından 7 kişinin kaçırıldığı ve ajanlık tehdidi aldığı iddiası ile kendilerine başvuruda bulunulduğunu söyledi. Erbey, Toplumsal gösterilerde güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu 215 kişin de dövülüp yaralandığını belirtti.

2008'de cezaevlerindeki ihlallerin sayısı 351 iken 2009'un ilk 6 ayında bu sayı 677'ye çıktı.

Raporda toplam yaşanan 131 bin 249 hak ihlali vakasıyla da önceki yıllara oranla hak ihlallerinde yüzde yüz gibi bir artış yaşandı.
Arkadaşlar manzara belli. Karşımızda sırf Kürt oldukları için insanlık dışı muamele gören bir halk var. Koruculuk devlet tarafından idare edilen bir sistem. Bu size az mı geldi, biraz da kürdü kürde kırdırtayım diyor devlet. Benim bu olanları aklım almıyor. İtiraz edince de PKK yanlısı damgası yiyoruz.

Kürt Devleti falan kurulmuyor, merak etmeyin. Artık PKK bile böyle birşeyi telaffuz etmiyor. Zulum gören bir halktan bahsediyoruz. DTP'ye oy verdiler diye yeşil kartları elinden alınan bir halk... Ama yook, demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Kürtlere bu kadar demokrasi çok bile.

Konu "Türk Irkı" olunca kazan kaldıracağız, öyle demeyin. Damarlarımızdaki asil kan var ya.... Yok sayılmak, asimile edilmek, işkence görmek, katledilmek yanımızdan bile geçemez.
Tanya. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...