Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > ULUSAL SORUN VE DEVRİM > Kürt Ulusal Sorunu

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Haziran Perspektifiyle Kürt Sorunu-
Cevaplar
32
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
3714
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 25.Aralık.2014, 09:54   #26

turgut_fatsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Üye No: 48375
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 1,271
821 Mesajına 1,338 Teşekkür Aldı

Alıntı:
ashqiya Nickli Üyeden Alıntı
birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan şu günlerde diye başlayan cümleler vardır ya hani insanı uyuz eden işte tam o günlerdeyiz ve sabır sınırlarını genişletmek lazımdır. kandilden gelen ödp ye açık mektuptan sonra bir takım insanlar çok ciddi bir telaş içerisine girmiştir. nedendir bilinmez demeyeceğim çünkü bilinmektedir nedeni aslında... bir takım insanların hezeyan içinde ağzından salyalar akmasının nedenide ödp de gelen kısmi olumlu açıklamalardır aslında. korkmayın efendiler korkmayın. ne koltuklarınızda gözümüz var nede ufku dar ufacık tekkelerinizde. biz yeni yaşama ve yeni ufuklara yelken açanlarız. işimiz yok sizlerle. paniğe kapılmayın boşuna. istesenizde istemesenizde, beğensenizde beğenmesenizde demir aldık çıktık biz yola. size kendi anaforunuzda başarılar. umarız boğulmazsınız o statükonun girdabında. nuh'un gemisi gibidir hdp bekleriz aramıza. kurtuluş yok tek başına bunuda bilesiniz ama...
saygılar...

ashqiya kardeşim şimdi sen bu tartışmaların bu boyuda gelmesinin nedenini ödp ye yapılan çağrı nedeninden dolayı kaynaklandığını düşünüyorsun? Birde HDP çağrıyı yapsa ? Kalkanın ki sadece öneri !Greçeği ortaya çıksın derim.

Gerçekte olanın içeriğine bakarsan bu çağrının bir özeleştiri olduğunu da görürsün ..Çünkü bir yanlıştan döneme çağrısı olduğunu da fark edersin. Tabii bunu anlayabilmek için şu son on yıla bakman yeter...

Ama öncelikle burada che ile ulak arasında tartışmanın vardığı boyut bundan daha önemli olduğundan o konuda birşeyer söylemek isterim.

Özelikle che arkadaş eğer tahammül edemeyecekse tartışmadan uzaklaşması gerek. Çok ağır kelimelerle konuşluyor. Bu da ona gerçekten yakışmıyor. Bunu birçok kez birsürü arkadaş bundan rahatsızlık duymuş kendisinede söylemiştir. Yada rahatsızlık duyup sesiz kalan arakadaşları da biliyorum. Che için adeta arkadaşaların içinden şu geçer ''che yine çamları devirdi.''

Bakın burada bir hukuk olması gerek. Bir başkasına yapıldığında ve olması gereken hukuk ayaklar altına alındığında yarın öbürgün o hukuk tekrar ayaklar altına alınır. Bunu unutmamak gerek.

Şerefsiler,çakallar,soytarılar gibi kelimeler çok ağır. Bu yapılırsa tartışmalar tartışma olmaktan çıkar. Halbu ki bu hastalıkta kurtulmaya çalışmıyormu?

Bakın arkadaşlar yeteri kadat mülkiyet sahibiş forum var. Burasının böyle olmaktan çıkarmak için bir çabanında olduğunu hiç olmazsa şimdilik böyle görüyorum. Ha.. mülkiyetli forumda yazılmazmı yazılır. Ama işte öyle yazılır. Zira ben burada yazarken yazmaya başladığımda da birilerinin mülkiyetçi forumu anlayışıyla geldim yazdım.

Mülkiyetçilik forumun birisinin adına olması değildir . Bunu forumda hissettirmesidir.

Bu konuda mülkiyetsiz yazanların mülkiyeti olması yönünde arkadaşların çabalarının var olduğunu da biliyorum. Bu da bana hayli cesaret verdiğini söylemeliyim. Evet bu çamurdan kolay kolay kurtulamayacağımız da gerçek. Ama başka taraflara bakınca bu emeğin ve bu çabanın verildiğini de görmek ve söylemek takdir etmek gerekiyor.

Burası dingonun ahırı değil elbet ,ama bu herkes için geçerli olması gereken ilke olması lağzım değilmi? Başta böyle çaba ve emek veren, vermekte olan arkadaşların bu ilkeye sahip çıkması gerek.

Che arkadaş lafını hiç esirgemiyor. Tamam hep sinirleniyor kızıyor ve bu potansiyelle yazıyoruz. Bence bu kızkınlık sinirliği olumlu yönde kullanırsak çok daha anlamlı olur.

Bakın yukarda che arkadaş beni yazdığı ile sinirlendirdi. Bu güne kadar DEV yol hakkında yazmadıklarımı da yazar kıldı. Daha sonra kürt siyasalı hakkında da yazdırdı. Bunlara kabul ve bu tür karşıtlıklar olumlu neticeler doğuruyor.

Vala böyle olursa iyi olur yoksa yazmaktan ne tat alacağız ne neşe..

Eğer yazılanların yazılmaması için kovulmak düşünülüyorsa ve böyle bir eğilim varsa forumda bu söylensin ,alır başımı giderim ,başka mülkiyetçinin sayfasına üç beş birşey yazarım. Nasıl olsa kovulmaya alıştık artık..

Forumlar ve internet ahkkında ise şunu düşünüyorum

Forumlar ve internet kimsenin tapulu malı değil. İster yazılır ister yazılmaz. Birileri ise forumlar ve internetin tapulu mal olmadığından yola çıkarak, forumları ve dolayısıyla interneti tapulu mal yapma peşinde olmakta. Bu forum için bunu söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. Farklı düşünüyorum.Zaten yukarda yazmıştım.

Önümüzdeki daha zorlu ve çetin geçecek mücadelenin ihtiyaçlarına yanıt verecek birleşik bir direnme zeminini ve seçeneğini hep birlikte inşa etmeliyiz. Eğer bu yaratılamazsa devrimci direniş imkanının umutsuzluk içerisinde boğulmasının önüne de geçilemeyecektir.
turgut_fatsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Aralık.2014, 10:21   #27

turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Che arkadaş 35 yıldır uyandırılmayan devin suçunu birlerinde arıyor. Ve bunun suçlularını arıyor. Balnguis düşünceye göre esasında doğru düşünüyor. Çünkü birileri proleteryayı sarsar uyandırır sonra onun adına iktidarı alır.

Bunun yerine yaşanan dünyanın şart koşuları yani marx'in deyimiyle maddi dünyanın ne olup ne olmadığı sayın che yi hiç ilgilendirmiyor. Toplumsal yaşamın ,sosyal ekomonik ,(özelikle) siyasal durumuna bakmayaı ihitiyaç bile duymuyor. Blanguistin tek istediği var Proleterya ayaklansın ve blaguist bu proletrya için kahramanca savaşsın.

Ancak bazen proleterya yere serilmiş ölü taklidi yapar. Düşmanlarına meydanı verir, onları rahatlatır ,bu proleteryadan bir halt olmaz ,hatta proleterya öldü de diyenler çıkar. Böyle durum da proleterya tek gözüyle izler düşmanlarını. Dün eksik güçle ortaya çıktığını ve yapamadığını yapmak için güç toplar.

Sayın che böyle bir proleteraynın yanında top patlasan,dürtsen ,ötelesen çekiştirsen oralı bile olmaz. Hatta sosya ekonomik ,siyasal koşullar daha beter ölü taklidine bile onu zorlar. Proleterya gerçkeliğin sesine bakar.

Öyle gaza maza gelmez. Ama sen diyorsun ki bu lanet olsı devrimciler işçisinifini gaza getiremediler ... Bunun için devrimcileri suçluyorsun ,onların poltikalarına küfrediyorsun,soytarılar diyorsun. Hatta daha öteye gidip bu işçisınıfından bir halt olmaz. Lanet olsun diyebiliyrsun.

Dostum bu senin dediklerinin faklı versiyonda başkaları da diyor. Mesela proletrya elvada diyor. Ya da çağımız uygarlılar,halkarın birbirleriye uyumlu olma , çoğunluklar ç yani Osmanlılıklar çağıdır.diyor.

İşçi sınıfımı dediniz def et başından

Tarih sınıflar mücadelesi tarihidir. Ne halt olduysa bunun üzerinde oldu sayın che kardeşim. Pusulanımızı kaybetmeyelim derim. Blangusitler bize hep inandı. Hep bizim yanımızda oldu. Bizde onları sevdik çünkü bize ihtilalcılığı gösterdiler. Çıkın şu determizmden dediler. Sosyalist bir dünyanın nasıl olabileceğini o atılım ve ateşli ruhlarıyla gösterdiler. Biz onlara sadece yaptıkları mücadelenin ne menem şey olduğunu önlerine sunuk ve onlarda bizi bunun için çok sevdiler. Biz blanguistlerle kan kardeşiz... İtişiriz kakışırız ama ne onlar bizi bırakabilir ne de biz onları. Çünkü ikimizde proleteryanın insanlığı kurtarabileceğini ve aynı zamanda kendini de kurtarabileceğini biliyoruz. Köken bu..

Sınıflar mücadelesinden şaşmayalım. Herşeyi yapan bu.. Halklar mezhepler,uluslar hepsi geçici...
Önümüzdeki daha zorlu ve çetin geçecek mücadelenin ihtiyaçlarına yanıt verecek birleşik bir direnme zeminini ve seçeneğini hep birlikte inşa etmeliyiz. Eğer bu yaratılamazsa devrimci direniş imkanının umutsuzluk içerisinde boğulmasının önüne de geçilemeyecektir.
Alt 25.Aralık.2014, 11:33   #28

turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
ashqiya Nickli Üyeden Alıntı
birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan şu günlerde diye başlayan cümleler vardır ya hani insanı uyuz eden işte tam o günlerdeyiz ve sabır sınırlarını genişletmek lazımdır. kandilden gelen ödp ye açık mektuptan sonra bir takım insanlar çok ciddi bir telaş içerisine girmiştir. nedendir bilinmez demeyeceğim çünkü bilinmektedir nedeni aslında... bir takım insanların hezeyan içinde ağzından salyalar akmasının nedenide ödp de gelen kısmi olumlu açıklamalardır aslında. korkmayın efendiler korkmayın. ne koltuklarınızda gözümüz var nede ufku dar ufacık tekkelerinizde. biz yeni yaşama ve yeni ufuklara yelken açanlarız. işimiz yok sizlerle. paniğe kapılmayın boşuna. istesenizde istemesenizde, beğensenizde beğenmesenizde demir aldık çıktık biz yola. size kendi anaforunuzda başarılar. umarız boğulmazsınız o statükonun girdabında. nuh'un gemisi gibidir hdp bekleriz aramıza. kurtuluş yok tek başına bunuda bilesiniz ama...
saygılar...

PKK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan Sterk TV’de katıldığı Politik Alan programında, Özgürlük ve Dayanışama Partisi (ÖDP) ve Emek Partisi’ne (EMEP), Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile ittifak yapma çağrısında bulundu.

Kalkan ”Geçmişten gelen bazı ana devrimci akımların temsilcileri oluyorlar. Onlar bir ittifak yaparlarsa herkes onların etrafında birleşir. Onlar ittifak yapmazlarsa başkaları ittifaka gelemiyor. Bunun için HDP’nin de, ÖDP’nin de, EMEP’in de, benzer örgütlerin öncülük yapma görev ve sorumlulukları var” dedi.

'ÖDP VE EMEP'E ÖNEMLİ SORUMLULUKLAR DÜŞÜYOR'
Kalkan devrimcilik ve sosyalizmin sadece eleştiri işi olmadığını yapma ve inşa etme işi olduğunu söyledi. ÖDP ve EMEP'in ana devrimci akımların temsilcisi olduğunu belirten Kalkan, ''ÖDP ve EMEP’e de önemli sorumluluklar düşüyor'' dedi. HDP'nin de ittifak konusunda çaba harcaması gerektiğini kaydeden Kalkan, ''Önemli olan demokrasinin kazanmasıdır, bireysel ya da grupsal, partisel kazanmayı öne çıkarmamalı. Paylaşımcı olmalı'' ifadelerini kullandı.
'HDK'DE İTTİFAK OLUNSAYDI DAHA KOLAY OLURDU'
Kalkan, ÖDP ve EMEP'in HDK ile beraber ittifak yapmasının daha kolay olacağını savunurken, ÖDP'nin Birleşik Haziran Hareketi'ni örgütlediğini ve Haziran Hareketi içerisindekilerle ittifaka katılmasının yararlı olacağını kaydetti. Olası bir ittifak halinde demokrasi güçlerinin 'demokratik devrimin' yaratıcısı olacaklarını belirten Kalkan, ''yapmazlarsa tarihsel sorumluluk altında kalacaklar'' sözlerini söyledi.

Kalkan sözlerini şu şekilde sonlandırdı:
“Eski yaklaşımları aşarak, büyük bir demokratik devrim hamlesinin Türkiye çapında yaratıcısı olmaya, bunu da seçim ittifakı ile başlatmaya çağırıyorum, davet ediyorum.”
turgut_fatsa Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 26.Aralık.2014, 22:26   #29

Dersim'in kıvılcımı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dersim'in kıvılcımı
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 45192
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 65
13 Mesajına 25 Teşekkür Aldı

Alıntı:
che_1955 Nickli Üyeden Alıntı
Özellikle Kobanê sürecinde görüldüğü gibi kimi yapı ve çevreler; cepheye gidip YPG arkasında saf tutmayı, Kobanê’nin sahiplenilmesinin, birleşik mücadelenin, dostluk ve dayanışmanın tek kıstası, olmazsa olmazı olarak değerlendiriyor.

Gerçekte ise, birleşik mücadelenin, sahiplenmenin ve hatta YPG’nin başarıya ulaşmasının yolu, yalnızca Suruç’tan değil İstanbul, Antakya, Ankara vb. yerlerden geçiyor.

Mücadelenin diyalektiği bunu gerektiriyor. Bugüne dek böyle bir ortaklaşmanın sağlanamamasının birden çok nedeni var ise de, öncelikli nedenin kimlik siyaseti ekseninde ezilenlerin mücadelesinin her dinamik özgülünde kendi dar bağlamına hapsedilmesi, sınıf kardeşliğinin geliştirilememesidir.

Hadi ordan majestelerinin SOL soytarıları. (Demek geliyor içimden)

Sınıfın 35 yıllık hali sayenizde ortadayken neyin "Sınıf kardeşliği"?

''Soytarı''dediğin kişi büyük bedeller ödemiş,çoğu devrimci kurumlar tarafından saygı duyulan bir devrimcidir! Üslubuna dikkat et!

İbrahim Kaypakkaya
Dersim'in kıvılcımı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Aralık.2014, 23:22   #30

Apé Che - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Apé Che
İŞÇİ...
Kullanıcı Profili
Üye No: 4
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 6,384
2,073 Mesajına 5,894 Teşekkür Aldı

Alıntı:
turgut_fatsa Nickli Üyeden Alıntı
Che arkadaş 35 yıldır uyandırılmayan devin suçunu birlerinde arıyor. Ve bunun suçlularını arıyor. Balnguis düşünceye göre esasında doğru düşünüyor. Çünkü birileri proleteryayı sarsar uyandırır sonra onun adına iktidarı alır.

Bunun yerine yaşanan dünyanın şart koşuları yani marx'in deyimiyle maddi dünyanın ne olup ne olmadığı sayın che yi hiç ilgilendirmiyor. Toplumsal yaşamın ,sosyal ekomonik ,(özelikle) siyasal durumuna bakmayaı ihitiyaç bile duymuyor. Blanguistin tek istediği var Proleterya ayaklansın ve blaguist bu proletrya için kahramanca savaşsın.

Ancak bazen proleterya yere serilmiş ölü taklidi yapar. Düşmanlarına meydanı verir, onları rahatlatır ,bu proleteryadan bir halt olmaz ,hatta proleterya öldü de diyenler çıkar. Böyle durum da proleterya tek gözüyle izler düşmanlarını. Dün eksik güçle ortaya çıktığını ve yapamadığını yapmak için güç toplar.

Sayın che böyle bir proleteraynın yanında top patlasan,dürtsen ,ötelesen çekiştirsen oralı bile olmaz. Hatta sosya ekonomik ,siyasal koşullar daha beter ölü taklidine bile onu zorlar. Proleterya gerçkeliğin sesine bakar.

Öyle gaza maza gelmez. Ama sen diyorsun ki bu lanet olsı devrimciler işçisinifini gaza getiremediler ... Bunun için devrimcileri suçluyorsun ,onların poltikalarına küfrediyorsun,soytarılar diyorsun. Hatta daha öteye gidip bu işçisınıfından bir halt olmaz. Lanet olsun diyebiliyrsun.

Dostum bu senin dediklerinin faklı versiyonda başkaları da diyor. Mesela proletrya elvada diyor. Ya da çağımız uygarlılar,halkarın birbirleriye uyumlu olma , çoğunluklar ç yani Osmanlılıklar çağıdır.diyor.

İşçi sınıfımı dediniz def et başından

Tarih sınıflar mücadelesi tarihidir. Ne halt olduysa bunun üzerinde oldu sayın che kardeşim. Pusulanımızı kaybetmeyelim derim. Blangusitler bize hep inandı. Hep bizim yanımızda oldu. Bizde onları sevdik çünkü bize ihtilalcılığı gösterdiler. Çıkın şu determizmden dediler. Sosyalist bir dünyanın nasıl olabileceğini o atılım ve ateşli ruhlarıyla gösterdiler. Biz onlara sadece yaptıkları mücadelenin ne menem şey olduğunu önlerine sunuk ve onlarda bizi bunun için çok sevdiler. Biz blanguistlerle kan kardeşiz... İtişiriz kakışırız ama ne onlar bizi bırakabilir ne de biz onları. Çünkü ikimizde proleteryanın insanlığı kurtarabileceğini ve aynı zamanda kendini de kurtarabileceğini biliyoruz. Köken bu..

Sınıflar mücadelesinden şaşmayalım. Herşeyi yapan bu.. Halklar mezhepler,uluslar hepsi geçici...
Evet che uyandırılmayan devin,neden uyandırılmadığı ile ilgili suçluyu arıyor. Aramakla kalmıyor hedef gösteriyor "Marksistler" Hani kiminiz Engelse tapıyor,kiminiz Rosadan dem vuruyor,kiminiz bir diğerini hain ilan ederken burjuvazidende teyit alıyor...
Halk için,öncüsü işçi sınıfı için mücadele ettiğini söylüyor ama fabrika dışına kurulan "İşimi geri istiyorum" protesto çadırında Sosyalizm arayan suçluyu arıyor. Aramakla kalmıyor suçludan bir b.ok olmaz da diyor

Che; Bari "Proleterya ayaklansın,savaşsın istiyor"
Gençlik önderlerinin çıkışını kenara koyarsan geriye ne kaldı bunun hesabını kim verecek? diye soruyor.Che bunu diyor ama maşallah çarpıtma konusunda iyisiniz.

Marksist devletin adamıdır,Marksı ezberlemekle Sosyalist-Komünist olunmuyor,Burjuvazi daha iyi okuyor deriz Marksa sövdü dersiniz.
İşçi sınıfını (Özellikle) son 35 yılda dibe oturttunuz deriz "Elveda proleteryacı"sınız dersiniz.
Silahlı mücadelenin gereğinden bahsederek;Müteffiklerimizi destekleriz,"Komünist şartlar ne olursa olsun ezilenin omuzbaşındadır deriz küçükburjuva maceraperesti,darbeci damgasını yeriz.
Daha olmadı "Kuyrukçuya çıkar adımız. (Az önce Hayatcanın açtığı BHH konusuna bakarsan kimin elveda proleteya dediğini daha iyi anlarsın)

Şu yukarıdaki alıntıyı senin yazılarını takip edenler gülerek okuyorlardır turgut.
İkinci kere alıntılamamda sakınca yok sanırım.
Diyorsunki;
"Ancak bazen proleterya yere serilmiş ölü taklidi yapar. Düşmanlarına meydanı verir, onları rahatlatır ,bu proleteryadan bir halt olmaz ,hatta proleterya öldü de diyenler çıkar. Böyle durum da proleterya tek gözüyle izler düşmanlarını. Dün eksik güçle ortaya çıktığını ve yapamadığını yapmak için güç toplar."

Turgutum bu satırları yazarken tansiyonun yükselmişti değilmi? "Ne yaptığını" bilemiyorsun,kabul edilebilir birşey ama Deniz Yoldaş maviye boyalı satırlarda "Proleterya yerine KÖH koyarda geri sana dönerse ne olur?

Neyse uyuyan dev,tek gözlü canavar hikayelerini nenemizin dizine başımızı koyup dinleyenlerdeniz.
Masallardaki uyuyan devi uyandıranlar hep kahramanlar olmuştur,tek gözlü canavarı yenende.
İsmini vermeyeyim forumda bizim yaşlarda,eskilerden kalmış,Devrimciliği şüphe götürmeyecek bir üyemiz demiştiki;
"Bu yaşıma kadar geldim,Ne blanqui adını duydum nede Blanquizmi" (Böyle bir tanımlama yoktur,bu Marksist gevezelerin uydurmasıdır.Sadece Balnqui'nin pratik yöntemini benimseyen,Komün örgütlenmesini temele koyan,kendilerine Komüncü sıfatını veren onurla Blanquistim diyenler vardır)

Senin "Dev" demekki Erdaldan 3 yaş büyüklerce dahi bilinçletilmemiş üstüne canavar demesinler diyede açık gözünüde kapatmış.
Şimdi bunu dedim diye "Elveda proleteryacı"mı oldum?

İki seksen uzatılmış devi uyandırmak için "Dürtmek" gerekmezmi? Uyandığında ayağa kalkarken güveneceği nedir?
Yani kalkma eylemine emri verecek olana ne gerek? Bilinç değilmi?

"Sizin tek gözü açık uyuyan dev"in gözüne indirilen perdeyi yazdım. Halen aynı nakarat. "Üçbeş kafadar bir araya gelecek,bir gece ansızın parlamentoyu basacak"larmış-mış-mış.

Ya hu kardeşim ben sana soruyorum son 35 yılda sınıfa ne yaptınız,ne götürdünüz,sınıf bilincinin yüzde kaç mikronunu verdiniz?
Soruma yanıt yok,Blanquistler şöyle böyle.

Turgutum şeker kardeşim 1789'dan sonra burjuvazi kiliseye tahtınıda al sittir git dediğinden (Ananı al git der gibi değilmi?) 1870'e kadar süren zaman diliminde ne Marksizm var nede proleterya diktatörlüğü-Partisi-Sosyalizm. (Blanqui kullanıyordu sadece)
Fransa iki okkalı isyana tanık oldu,birinde kazandı diğerinde kaybetti. (Komün deneyiminde Fransız burjuvazisi Vatanını Prusyaya bi güzel sattı,tekrar kazandı.)

Durup dururken Fransayı,Komün savaşlarını niye katıyorsun,sattıysa Fransız burjuvazisi sattı sana ne oluyor,bunun konumuzla ilgi ve alakası nedir diyebilirsin.
Çorba tuzsuz olmuş, katmak zorundayım. 81 yıllık zaman diliminde Proleterya diktatörlüğü istemi var (Babeuf) ama,diktatörlüğü alacak olanın şu senin menşur "Sosyal,Ekonomik,(özellikle) (bu kelimenin parantez içinde işi ne?") siyasal meselelerden bi haber olması kendisini 81 yıl uyuttu ama köftehorlar tilki uykusunda,her uyanıp başkaldırdıklarında burjuvaların kümeslerini dağıtıyorlardı.

Bunlara Proleteryanın iktidarı bilincini kim verdi? (Marks öncesi yok,sonrada naletliler hakkında gereken değerlendirmeyi yapıyor ama Marksın ahlakıyla)
İktidarı kesin alma bilinciyle yüzbinlerce ölü vermelerine rağmen 1848 olmadı 49,olmadı ateşi harlı tutun heran isyan patlayacak,olmadı 1871 Paris Komünü öncesi gece baskınları,barikat savaşları.

Turgut bunlara bak.Dönüpte İstanbulda bir fabrikada çalışan işçilere bakarsan göreceğin şey ikincide verdiğim Proleterin cahil kaldığıdır.(Niye cahil kaldı turgutum?)
Klavuzu karga olanın yolu çöplükten geçer.
Siz Marksistlerdiniz 35 yıldır Türkiye coğrafyasındaki proleteryanın klavuzu. Konuştuğunuzda cinci hocalar yanınızda çırak kalır, üfürüğünüzle mangalda kül bırakmazsınız.
Pratik? Gel şurda bi koffi (Kahvenin frenkçesi) içelim anlatayım pratiği sana ele?
Bunu demekte elveda proleterya değil,onlara sınıf bilincini verecek olanların ahmaklığına örnektir. Ben bunu diyorum,siz müridler kalkmış "Şıxımıza küfür ediyor bu terörist" diyorsunuz.

Demekki Fransız "Naletliler" (Fransız burjuvasinin Komücüleri aşağılamak için kullandığı kelime) kadar dahi sınıfı uyandıramadınız,üstüne birde bizimle dalga geçmeye kalkıyorsunuz.
Oturağınızdaki çakıldaklara bakmadan.

Demekki neymiş turgutum?

Sen inceden inceye durumunun eleştirisini yap olmazmı?

TARİHTE ZORUN ROLÜNÜ EN DOĞRU OLARAK KAVRAYARAK DEVRİMCİ ŞİDDETİ PROLETARYANIN HİZMETİNE ÖRGÜTLÜ OLARAK VERENLERİZ.

Bu büyük devrimci komünistin çalışma biçimini zamanımızın sınıflar mücadelesine en uygun ve en doğru cevabı olarak kabul ettiğimiz için BİLİMSEL SOSYALİZMin kurucuları tarafından da tastik edildiği için

Bizler
BLANQUİST Devrimci Komünistleriz !

Apé Che isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Apé Che Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 26.Aralık.2014, 23:37   #31

Apé Che
İŞÇİ...
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
Dersim'in kıvılcımı Nickli Üyeden Alıntı
''Soytarı''dediğin kişi büyük bedeller ödemiş,çoğu devrimci kurumlar tarafından saygı duyulan bir devrimcidir! Üslubuna dikkat et!
Bedel bir kere ödenir.Birçok kere eritilen metal "Yorgun metaldır" Avatarındaki kişi yaşamı boyunca bir kere bedel ödemiştir ama karşılığını almıştır.
Yolundan gidenlerle yolundaymışız gibi yapanlar işte o bedel sayesinde ortaya çıkmıştır.
"Büyük BEDELLER" deyince bir dahakine Deniz,Mahir,İBO aklına gelsin olurmu?

Birçok kere bedel ödeyen yalama olmuş civata gibidir somun tutmaz. Bedel deyince karakola,cezaevine düşmekse Aratıma sor sana nasıl bedel ödenirmiş anlatsın.

Memleketindeki komşularına, akrabalarına sor bakalım çocukları kaç kere bedel ödemiş "Dersimli"

Bir kere daha soytarılar dememde sakınca yok sanırım.

TARİHTE ZORUN ROLÜNÜ EN DOĞRU OLARAK KAVRAYARAK DEVRİMCİ ŞİDDETİ PROLETARYANIN HİZMETİNE ÖRGÜTLÜ OLARAK VERENLERİZ.

Bu büyük devrimci komünistin çalışma biçimini zamanımızın sınıflar mücadelesine en uygun ve en doğru cevabı olarak kabul ettiğimiz için BİLİMSEL SOSYALİZMin kurucuları tarafından da tastik edildiği için

Bizler

Apé Che Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 5 Kisi:
Alt 27.Aralık.2014, 11:08   #32

turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Yazılanlar anlayacak şekilde yazıldı che anlayanlar.

Tekrar çağrıştıran şekliyle açıklayalım. Hemde daha net olarak ...

''Diyorsunki;
"Ancak bazen proleterya yere serilmiş ölü taklidi yapar. Düşmanlarına meydanı verir, onları rahatlatır ,bu proleteryadan bir halt olmaz ,hatta proleterya öldü de diyenler çıkar. Böyle durum da proleterya tek gözüyle izler düşmanlarını. Dün eksik güçle ortaya çıktığını ve yapamadığını yapmak için güç toplar."

Turgutum bu satırları yazarken tansiyonun yükselmişti değilmi? "Ne yaptığını" bilemiyorsun,kabul edilebilir birşey ama Deniz Yoldaş maviye boyalı satırlarda "Proleterya yerine KÖH koyarda geri sana dönerse ne olur?''

Evet aynen bunu diyorum ve bana denilen ise o prolterya yerine KÖH konsa.diyorsun .Keşke diyorum o zaman resim daha net ortaya çıkar.Ama buna Deniz Yoldaş koyamaz. Kısaca Kürt siyasalının peşinde takılanlar bunu diyemez che... Anacak bunu diyecek olan KÖH'tür. Sen bunu bile anlaşılan görmüyorsun.

'' Bakın bakalım dünyaya bir tane proleteryanın ikidarı ele geçiridiği bir devrim varmı? Yani dünya da prolter devrimi oldumu? Olanlar proletrya adına yapılandır. ''İşte köh bunu der . KÖH. sınıfmücadelesine inamıyor. Mücadelenin kimlikler ve mezheplere bu eksende verileceğine verilmesi gerektiğine inanıyor. Bunun için kulağını arkasından gösteriyor..

Biz marksistiz che.. Bu anlayışı benimsiyoruz. Marx'ın düşüncelerinin kapitalist devletlere hizmet ettiğine inanmıyoruz.. Başta öcalan ve yazında sen blanguist !olarak buna inanıyorsun. Bunun için devletçi devrimciller diyorsun. Bunları Devletin adamı yapan ,onu yücelten olarak tanımlıyorsun.

İktidar sorunu devlet sorunudur.?Blangui de iktidarı ele geçirmeye çalışıyordu ,yani devletti. Şimdi o da mı burjuva develetin adamı oldu. Ulak doğru söylüyordu blanguizm ile ağzınızı çalkalayı ,ruhunuzdaki kimlik ve mezhepler mücadelesine inanıyorsunuz.Bunu da kömünleri araya sıkıştırıp perdelemelere ,blangusiti meze ediyorsunuz. Bunun baş aktörü borgadır. Nedense ortadan çekildi ve sen çıktın karşımıza.

Esasında sen ondan daha net ve açıksın. Hiç olmazsa sıkıştığında araya demir, cıvada saç,torna,kumpas,doğadaki elementleri , milimleri araya sokuşturmuyorsun.

Devrimcilerin devletle alakası hatta siyasetle alakası olmadığını savunan görüşler de var .kapitalist devletle hiç bir bağı olmaması lağzım derken esas söylediği marksistlerin devlettin adamı olunduğu biçiminde düşündüğünden faksız olmakta.

Doğrudur Marksistlerin gördüğü proleteryanın iktidar sorunu vardır. Bu da devrim sorunudur. Bunun için ikdidarla ilgilenirler,.Tıpkı blaguinin direk yaptığı gibi. Her kim iktidar ve devlet sorunum yok diyorsa yalan söylüyor. Bunu açık açık söyleyen KÖH hareketidir ama iktidarla,devlele aynı yemeği yemeğe çalışandır. Bu nasıl bir devlet sorunu olmayandır ?Bunu bana anlatırmısınız. ? İçinde burjuva devlettinden devletçi ,merkeziyetçi olanı nasıl devlet ve iktidarla sorunu yoktur diyebiliyorsunuz.

O kadar kömüncü,ezilen ve geberenlerin toplumsal katılım ayaklanmasını ,kendi kadrelerini ,yaşamını kendilerinin belirlemesini isteyen ve blanguist iseniz neden bunlara itirazınız yokta marksitlerin devlet ve iktidar konusu sizler için önemli oluyor.

Neden biliyormusunuz?Marx, Fransada ,Almanyada sıra bizde değil onlarda dediği için. Marx bunu devlete hizmet ,devlettin adamı olduğu için söylediğine inanıyorsunuz. Şimdi yüz yıl sonra bunu karşımıza getiriyorsunuz. Blanduistler devleti elel geçirecekler ve yıkacaklardı ama marxsistler yardım etmedi ,katkı koymadı ,desteklemedi hatta eleştirdiler .Ama aynı marksistim diyen lenin rusya da böyle marxsizim adına sıra bizde değil diyenleri elinin tersiyle iti. İttiği için şimdi ona sevgi duyuyorsunuz? Marx değil ama lenin adam gibi adam diyorsunuz. Bazen şaşırıyor ona da giydiriyosunuz. Ama burda da bunlar blanguist im diyenlerin saçmalıkları oluyor. Halbu ki Lenin adam gibi Marksistti. Bunu hep söyledi itiraf etti , blangusitlerin yüzüne de söyledi. Bunlarla işimiz yok dedi .. Evet proleteryanın haklarını karalıca savunanlardır ama sistem kuramazlar . Çünkü devrimci olmak yertmez birde onurluca devrimci komünist kurucu olmak gerek.

Toplumsal dünyayı,yani kapitalizmi,emperyalizmi kavrayamanlardan devrimci komünist olmaz. Devrimci olur ama komünist olmaz. Anarşistler de böyleydi. Ama onlar blanguistlerin ellerine su dökemez..

Neden anlamıyorsunuz.? Tarihsel kopukluklar yaşandığından .Hala 1848 1871 de kalınmışlıktan. Tarihsel meteryalizmin o toplumsal sürevenini anlayamamaktan.

İşte bunları marx onlara gösterince haklısın dediler. Marx'blangusitlere ne anlamak istiyorsunuz her seferinde neden yenildiğinizimi ? Yada yenildiğimizimi? Bunu gösteren marx oldu,şimdi sizlerin devlettin destekçisi,devlettin adamı olduğunuz dediğiniz marxsit düşünce..

Eğer blangusit düşünceyi gerçekten savunan olasa idiniz bunları yazmazdım bile. Sizler blangusiliğin yanına bile yaklaşamazsınız. Proletryayı inkar eden,onun yerine kimlik ve mezhep mücadelesine dayananlar ve inananlar blangusit olamaz. Ya da kimlik ve mezhep mücadelesi içersinde blangusit düşünceye yer bulmaya çalışanlar blangusit olamaz. Ben blangusit olunması ancak şöyle kabul edebilirim ki bu tam tamına blangusit olunmasının kanıtı olur. Proletya içersinde blanguist düşüncelere yer bulabilmeye çalışanlardır .

Örnek mi? Hasan arakadaşa bakın. O blanguisttim demiyor ama blanguist düşünceye sizden hakkını vererek yakın duruyor.

Türkiyede soytarı bol hele bu son 40 yılda iyice kendini sular seler gibi ortaya döktü. Dün böyle iken bugün şöyle oldu. Bundan daha büyük soytarılıkmı olur.

Not: Tansiyonum senden demiş olmam latife idi.. Turşuyu fazla kaçırdığımdan böyle oldu.Che benim g.öt'me jop sokmadılar ama elektirik kablosunu soktular. Bunu da 40 yıl sonra ancak söyliyebiliyoruz. O kadar utangaçız yani...Bunu duymak hoş olmasa litarütürüne bunu alırsın artık.
turgut_fatsa Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 28.Aralık.2014, 00:31   #33

Apé Che
İŞÇİ...
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Yazdıkların bana yanıt değil Turgutum.

Ya ben anlatamıyorum yada sen anlamamakta ısrarla "Şıxıma" küfür ediyorsun" diyorsun.

BORGA'nın Marksı red ettiğini gösterebileceğin bir tek mesajı yoktur. Eleştiriyi "Red" mantığına çevirmek sizde hastalık.
Bizimde Komünist önderleri sınıflandırma gibi bir derdimiz olmadı.Babeuftan Staline,Mao'dan Che'ye tüm önderleri önderimiz kabul ederiz.
Lenine Gravat taktırıp konuşturuyorsunuz,millette sizi ulaşılması güç militan Devrimci sanıyor. Hava civasınız.

Evet turgut biz aynı zamanda Leninistiz.
Staline "Katil" diyorsan bizim Leninistliğimizi sorgulama hakkın olur çünki Stalindi "Leninizm 20. yüzyılın marksizmidir" diyen.
Marksı inkâr Marksa rağmen yapılan eylemdir. Bir tane eylemin varmı Marksı rahat ettirecek bu coğrafyada?

Aramızdaki nöans farkı nedir biliyormusun turgut? Halen beyaz atlı prensi bekliyorsunuz yani tank,palet,vagon fabrikalarından çıkacakları.
Şimdi oralarda;saatte bin somun sıkan robotlar çalışıyor ama geçmişte çalışanlar şimdilerde mülksüzlükleriyle açlık sınırında yaşam mücadelesi veriyor.
Yani dün sınıf olanlar bugün dilinizde pelesenk ettiğiniz "Küçükburjuva" yada sizin deyiminizle "Lümpen proleterya" işsiz güçsüz,baldırı çıplak takımı.
Pratiktede işçi sınıfı mücadelesinin en büyük düşmanlarıda bunlar değilmi?
Faşistin "Marksistçe tanımı" genelde böyle olmuyormu? "İşsiz güçsüz,serseri takımı"

Diyorumki bunlara bi el atsanız ve desenizki "Sizin sınıf bilinciniz bu"
Diyebilirmisiniz?
Bunu yapmak için parti gerek değilmi?
Partiye kurullar,kurullara yönetim,yönetime MK gerek.
MK'ya militanlar,militanlardan kadro gerek.
Kadrolar Marksizmin ruhuna aykırı olarak silah kuşanması gerek,MK'nın öl emriyle ölmesi gerek.
Sonuç; mülksüze sınıf bilincini verecek ne bir kitap nede bir yazım yok. (Varsa söylede ağrıyan dişimi sökeyim) Pratikte yok. Pratiği olanlar ise güzel beyaz atlara binip gittiler değilmi?

Kısacası turgutum boşsunuz. (Bu arada arkadaşım muhabbet kuşu iki kelime öğrendi. İçimde kalmasın bil diye söyledim)

"Blangui de iktidarı ele geçirmeye çalışıyordu ,yani devletti." dedikten sonra sana ne yazayım?
Komün kadar başına daş düşsün emi turgut

Hasan Yoldaş için benzetmen hoşuma gitti Ama yakınlığın santimetresini vermemişsin.

Hasan Yoldaş "Kibbutz" mu Yoksa?

Bizler

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...