Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Politik Gündem

Politik Gündem Güncel Politik Konuların Okunup Tartışıldığı Bölüm

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Derine Dalmayın, Savaş Uyduruk!
Cevaplar
93
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler
Akseymen, ‎Hasan Karataş
Görüntüleme
2655
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt Dün, 15:18   #76

ÖzgürToplumsallık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ÖzgürToplumsallık
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 54673
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 111
133 Mesajına 208 Teşekkür Aldı

sevgili Akseymen,

turgut bunu çoğu defa yapar...farkındadır değildir burası önemli değil...kafasındakilere göre yazdığı için...senin dediğine değil...onun senin hakkındaki kanaatine göre yazar...

artık ideolojik yapı da önemli değildir onun için...bir gün evet dediğine...başka gün hayır diyebilir...

Anti-Emperyalist mücadele veren devrimcileri "emperyalizmin oyununa düşmekle" suçlayan birine "anti-emperyalist bakış açısına" sahiptir demek akla uygun bir şey değil...burada bahsi geçenlerden birisi de belki de geçmişte kendisinin ait olduğu çizgi..onların anti-faşist mücadelesine karşı çıkıp-devletin güçlenmesini- ve devrimcilerin teslim olmasını savunan birine...anti emperyalist diyorsa bu zat...kendi geçmişiyle de sorun yaşıyor demektir...

hani bırak anti-emperyalist olmayı...en azından demokrat-aydın bir kişilik bile...bu saldırıların birer faşist saldırı olduğunu...devrimcilerin o dönem öz-savunma gereği mücadele ettiğini...ve saldırı durumunda bunun meşru olduğunu bilir...bunun için anti-emperyalist falan olmaya da gerek yok...

fakat bahsi geçen zat bunu yapan biri de değil..DY den eski bir yazı astım...orada gayet net ifade edilmiş...bırak Marksist olmayı...yurtsever-aydın kişiler bile buna tepki göstermeli vb vb denmiş...

insanlar zaman zaman savrulabilirler...geçmişte anti emperyalist olabilmek için...anti-oligarşik(yeni sömürgeciliğe karşı) olmayı savunan biri için...uğur mumcu gibilere anti-emperyalist demek bir çürümeyi ifade eder...

ben bunu durduk yere söylemiyorum...turgutu tanımıyorum...eski DY li olduğunu biliyorum ve buna göre konuşuyorum...

gelinen noktada balık-hafızalı olmak...geçmişi önemsememek...geçmişi yok saymak...devrimcilerin değerlerini yok saymak...belki pragmatistler için bir nebze anlam ifade eder...bizim için etmiyor...etmemeli...

öyle bir noktaya gelindi ki...Rojava Kürdistanına karşı aleni emperyalist bir saldırı var...geçmişte bu devrimi "anti emperyalist" olmamakla itham edenler...bugün emperyalizmden izinli Rojava devrimine karşı girişilen işgale anti emperyalist anlamda bir destek sunmuyorlar...tek dedikleri savaşa karşıyız...peki ya direnişe ne diyorsunuz? destekliyor musunuz yoksa sadece ÖSO çeteleri ile birlikte hükümetten dolayı mı işgale karşısınız...

ÖDP ve TKP savaş karşıtı açıklamalarına bakın...savaşı meşrulaştıran nedenler...savaşa karşı olma nedenlerinden daha net ifade ediliyor...
ÖzgürToplumsallık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ÖzgürToplumsallık Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt Dün, 20:41   #77

dinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dinc
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 46207
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 1,414
261 Mesajına 421 Teşekkür Aldı

Alıntı:
ÖzgürToplumsallık Nickli Üyeden Alıntı
sevgili Akseymen,

turgut bunu çoğu defa yapar...farkındadır değildir burası önemli değil...kafasındakilere göre yazdığı için...senin dediğine değil...onun senin hakkındaki kanaatine göre yazar...

artık ideolojik yapı da önemli değildir onun için...bir gün evet dediğine...başka gün hayır diyebilir...

Anti-Emperyalist mücadele veren devrimcileri "emperyalizmin oyununa düşmekle" suçlayan birine "anti-emperyalist bakış açısına" sahiptir demek akla uygun bir şey değil...burada bahsi geçenlerden birisi de belki de geçmişte kendisinin ait olduğu çizgi..onların anti-faşist mücadelesine karşı çıkıp-devletin güçlenmesini- ve devrimcilerin teslim olmasını savunan birine...anti emperyalist diyorsa bu zat...kendi geçmişiyle de sorun yaşıyor demektir...

hani bırak anti-emperyalist olmayı...en azından demokrat-aydın bir kişilik bile...bu saldırıların birer faşist saldırı olduğunu...devrimcilerin o dönem öz-savunma gereği mücadele ettiğini...ve saldırı durumunda bunun meşru olduğunu bilir...bunun için anti-emperyalist falan olmaya da gerek yok...

fakat bahsi geçen zat bunu yapan biri de değil..DY den eski bir yazı astım...orada gayet net ifade edilmiş...bırak Marksist olmayı...yurtsever-aydın kişiler bile buna tepki göstermeli vb vb denmiş...

insanlar zaman zaman savrulabilirler...geçmişte anti emperyalist olabilmek için...anti-oligarşik(yeni sömürgeciliğe karşı) olmayı savunan biri için...uğur mumcu gibilere anti-emperyalist demek bir çürümeyi ifade eder...

ben bunu durduk yere söylemiyorum...turgutu tanımıyorum...eski DY li olduğunu biliyorum ve buna göre konuşuyorum...

gelinen noktada balık-hafızalı olmak...geçmişi önemsememek...geçmişi yok saymak...devrimcilerin değerlerini yok saymak...belki pragmatistler için bir nebze anlam ifade eder...bizim için etmiyor...etmemeli...

öyle bir noktaya gelindi ki...Rojava Kürdistanına karşı aleni emperyalist bir saldırı var...geçmişte bu devrimi "anti emperyalist" olmamakla itham edenler...bugün emperyalizmden izinli Rojava devrimine karşı girişilen işgale anti emperyalist anlamda bir destek sunmuyorlar...tek dedikleri savaşa karşıyız...peki ya direnişe ne diyorsunuz? destekliyor musunuz yoksa sadece ÖSO çeteleri ile birlikte hükümetten dolayı mı işgale karşısınız...

ÖDP ve TKP savaş karşıtı açıklamalarına bakın...savaşı meşrulaştıran nedenler...savaşa karşı olma nedenlerinden daha net ifade ediliyor...
ÖDP gercekten iyi niyetle var olan savaşa karşı; TKP ise kendi içerisindeki mason ve rotaryen yapılanmaya bakmadan YPG ye DİREKT Amerikancı diyebiliyor ancak kendileri ve üyeleri içerisinde birçok Rotaryen ve Chp üyesi; eski kurtuluş hareketinin devamı olanlar Devrimci Parti ve Sdp ise sorgulamadan YPG ile yapılan savaşta ; Rojava devriminden yana tavır gösterirken;; YPG nin Amerikalı askerlerle olan yardımlaşmasına ses çıkartmıyor; HKP; EMEP ; ESP ve diğer fraksiyonları tartışmaya gerek bile duymuyorum . Bunların aralarında kimileri reformist; kimileri ise revizyonist; kimileri ise malasef FAŞİST olmuş durumda; ancak böyle ayrım yaparak bu forumda Köh dışı tüm örgütleri susturmak gerçek dışıdır ve sosyalizme ihanet olur. Aklı başında Rojava Devrimiyle ilgili ve AFRİN savaşıyla ilgili tek doğru analizi DİP yapıyor ancak Sungur Hocada özel bir üniversitede çalışan.Türkiye Devrimci Hareketleri baştan aşağı çelişkiler ile dolu ve bu yüzden bizim gibi bagımsız sosyalistlere hitap edemiyorlar.Ben eski veya yeni dy lu ve dsli ve kurtuluşcuyum diye ; hayatında hiçbir devrimci başarısı olmayanları kala almam.
dinc isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
dinc Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt Bugün, 00:47   #78

Pir Sultan Abdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pir Sultan Abdal
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 50526
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 102
75 Mesajına 184 Teşekkür Aldı

Ülke komple faşist olmuş; cahillik, ırkçılık, dincilik Türkiye tarihinde hiç olmadığı kadar yaygınlaşmış, biz hala 80 milyon insan içerisinde 100-200 ÖDP'linin açıklamasını tartışıyoruz, 100-200 TKP'linin utangaçça savaş karşıtlığını eleştiriyoruz.

Yahu bırakın bunları da bir yer bulup toplanalım orada ve beraber yaşayalım. Artık kooperatif mi denir, izole ortam mı denir. Üç beş kişi kaldık zaten. Geri kalan hayatımızı bir şekilde huzurla ve faşizmden izole geçirelim. İnanın bundan başka bir seçeneğimiz yok.
Pir Sultan Abdal isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Pir Sultan Abdal Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt Bugün, 00:54   #79

turgut_fatsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Üye No: 48375
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 1,270
819 Mesajına 1,335 Teşekkür Aldı

Alıntı:
dinc Nickli Üyeden Alıntı
ÖDP gercekten iyi niyetle var olan savaşa karşı; TKP ise kendi içerisindeki mason ve rotaryen yapılanmaya bakmadan YPG ye DİREKT Amerikancı diyebiliyor ancak kendileri ve üyeleri içerisinde birçok Rotaryen ve Chp üyesi; eski kurtuluş hareketinin devamı olanlar Devrimci Parti ve Sdp ise sorgulamadan YPG ile yapılan savaşta ; Rojava devriminden yana tavır gösterirken;; YPG nin Amerikalı askerlerle olan yardımlaşmasına ses çıkartmıyor; HKP; EMEP ; ESP ve diğer fraksiyonları tartışmaya gerek bile duymuyorum . Bunların aralarında kimileri reformist; kimileri ise revizyonist; kimileri ise malasef FAŞİST olmuş durumda; ancak böyle ayrım yaparak bu forumda Köh dışı tüm örgütleri susturmak gerçek dışıdır ve sosyalizme ihanet olur. Aklı başında Rojava Devrimiyle ilgili ve AFRİN savaşıyla ilgili tek doğru analizi DİP yapıyor ancak Sungur Hocada özel bir üniversitede çalışan.Türkiye Devrimci Hareketleri baştan aşağı çelişkiler ile dolu ve bu yüzden bizim gibi bagımsız sosyalistlere hitap edemiyorlar.Ben eski veya yeni dy lu ve dsli ve kurtuluşcuyum diye ; hayatında hiçbir devrimci başarısı olmayanları kala almam.

Burada yazanların çoğunluğu ÖDP'nin eline su dökemez.
Özelikle son on yılın siyasal değerlendirme tespitlerinin ne kadar doğru gerçek hayatın doğruladığı görülür.

Bunun için son on yılda yaşanan seçimler ve bu seçimlerde ki aldığı siyasal tutum bile yeterlidir.

Bunun yanında Kürt siyasal hattın siyasal tutumları (genel anlam da ) ne kadar gerçeklerle uyuşmadığı ve yanılgılar taşıdığı da o kadar ayen beyan ortadır. Ancak bu konuda kulaklar sağır gözler kördür. Yanlışları bile bile savunma durumu var.

Akseymen ''Ben KABA ANTİ EMPERYALİZM dedim. '' diyor tamam böyle diyorsun ne fark var ? Yahu kaba emperyalizmin varsa elbette antisi olacak. Sende ondanmışsın .O zaman yakında şunu duyarız . ''Ben de yumuşak Anti-emperyalisttim. ''' sanırım buda uysa uysa PYD ye uyar cinsten olur.

Senin anlamadığın şu, kaba denilen emperyalizm ne ? Emperyalizmin kabası incesi böyle birşey de olmaz . Emperyalizm can çekişen kapitalizmdir. Emperyalizm asalak ya da çürüyendir , vahşidir , gericidir ,kar alanları elde etmek için yapmayacağı halt yemeyeceği yoktur. Siyasal gericilik yani , ilkel ,arkaik, feodel burjuva yönettim biçimlerini tercih edendir.

Eee böyle ise bunu kabası olup sizde kabanın Anti emperyalistimi oluyorsunuz. ? Anlaşılmayan ve itiraz edilen burası .
Bu tür işler emperyalizm güzelemelerine kapı açar.

Mesela şöye
''kimsenin ABD ile ittifak yaptığı falan yok..çıkarlar gereği yapılan bir anlaşma varmış...''

İşte yumuşak anti-emperyalistlik olsa olsa böyle olur .Emperyalizmle ittifak olmaz ama çıkarlar gereği anlaşma olurmuş .

Bir devrimcinin ,kendine devrimci olarak görenin bunu kabullenmesi imkansızdır. Bir devrimci, burjuvayı bırakalım emperyalizmle yan yan bile gelemez. Geldiği anda niteliğini kaybetmiştir artık Evet , insanoğlu üç beş on şeritli yolda şerit değiştirebilir ama yoldan çıkamaz. Tabii yaşamına önem verenler ,ağırlığını ortaya koyan kendiliğindenci yaşamda bilinçi yaşamaya çalışanlar için geçerlidir Buna Özgurtoplumsalık ''çürümüşlüktür'' diyor. Evet tek burada doğru söylüyor bu çürümüşlüktür.

Önümüzdeki daha zorlu ve çetin geçecek mücadelenin ihtiyaçlarına yanıt verecek birleşik bir direnme zeminini ve seçeneğini hep birlikte inşa etmeliyiz. Eğer bu yaratılamazsa devrimci direniş imkanının umutsuzluk içerisinde boğulmasının önüne de geçilemeyecektir.
turgut_fatsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
turgut_fatsa Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt Bugün, 01:01   #80

Akseymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Akseymen
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 42196
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 10,239
1,683 Mesajına 4,222 Teşekkür Aldı

Turgut kardeş..

Bak sana bu başlıkta açıklamayı yaptım..Sen hala neyin peşindesin anlamak mümkün değil..

Evet senin Anti-emperyalizminle bir VP linin veya MHP linin anti-emperyalizmi arasında fark yok..İşte biz size kaba anti-emperyalist diyoruz..

Şövenist genleriniz o kadar işlemiş ki kanınıza,yakında elde bayrak titreyip kendinize dönersiniz.Anti-Emperyalistsiniz ya...

Sana anlatıldığı halde tahrifat yapıyorsun..Söylenecek tek şey kaldı..Yuh yani..
Akseymen isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Akseymen Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt Bugün, 01:46   #81

turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
Akseymen Nickli Üyeden Alıntı
Turgut kardeş..

Bak sana bu başlıkta açıklamayı yaptım..Sen hala neyin peşindesin anlamak mümkün değil..

Evet senin Anti-emperyalizminle bir VP linin veya MHP linin anti-emperyalizmi arasında fark yok..İşte biz size kaba anti-emperyalist diyoruz..

Şövenist genleriniz o kadar işlemiş ki kanınıza,yakında elde bayrak titreyip kendinize dönersiniz.Anti-Emperyalistsiniz ya...

Sana anlatıldığı halde tahrifat yapıyorsun..Söylenecek tek şey kaldı..Yuh yani..
. Benim anti emperyalizm karşıtlığım içeriğinde kapitalist ilişkilerin yıkımı da vardır . Bu birliktelik arz eder. Ağırlık noktası Anti kapitalist ilişkilerdir. Bunun dışında başkaca anti emperyalistliği bilmiyorum ,kabul de etmiyorum. Doğrusu budur. Öyle ,önce sömürgeciliği yani anti-emperyalizmi yenip daha sonra kapitalist ilişkileri yıkarız gibi ulusalcılık,(kürt türk laz pomak gibi) hikayeler ile bana uymaz.

Ha uyanlara vardır. Mumcu gibi, Kürt siyasalı gibi. Bunlar toplumu aldatma kandırmadır.

İşin tuhaf durumu MHP,((AKP de dahilmi?) de anti emperyalist görüyorsun* öylemi? EEEEE bu düşünce ile normal diyelim.

NOT ekleme * ''Görüyorysun ''dedim çünkü benim anti emperyalistliğimi ona benzetiyorsun ondan
Önümüzdeki daha zorlu ve çetin geçecek mücadelenin ihtiyaçlarına yanıt verecek birleşik bir direnme zeminini ve seçeneğini hep birlikte inşa etmeliyiz. Eğer bu yaratılamazsa devrimci direniş imkanının umutsuzluk içerisinde boğulmasının önüne de geçilemeyecektir.
Alt Bugün, 01:54   #82

Akseymen
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

''İşin tuhaf durumu MHP,((AKP de dahilmi?) de anti emperyalist görüyorsun öylemi? EEEEE bu düşünce ile normal diyelim''

Şimdi benim yazdıklarımdan bunu mu çıkardın...? Komik zorlamalar bunlar..

Bak başka bir başlık açtım konu hakkında..Okumaktan zarar gelmez..
Alt Bugün, 01:56   #83

turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
Akseymen Nickli Üyeden Alıntı
''İşin tuhaf durumu MHP,((AKP de dahilmi?) de anti emperyalist görüyorsun öylemi? EEEEE bu düşünce ile normal diyelim''

Şimdi benim yazdıklarımdan bunu mu çıkardın...? Komik zorlamalar bunlar..
Biraz geç kaldım notu yazmaya . Evet .

NOT ekleme * ''Görüyorysun ''dedim çünkü benim anti emperyalistliğimi ona benzetiyorsun ondan

Aynen cümle ''Evet senin Anti-emperyalizminle bir VP linin veya MHP linin anti-emperyalizmi arasında fark yok..İşte biz size kaba anti-emperyalist diyoruz..
Alt Bugün, 01:58   #84

Akseymen
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
turgut_fatsa Nickli Üyeden Alıntı
Biraz geç kaldım notu yazmaya . Evet .

Teşbihte hata olmaz Turgut arkadaş...Sen Anti-Emperyalizm başlığına bir göz at..
Alt Bugün, 02:01   #85

turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Emperyalizmin kabası incesi böyle birşey de olmaz .'' Emperyalizm can çekişen kapitalizmdir. Emperyalizm asalak ya da çürüyendir , vahşidir , gericidir ,kar alanları elde etmek için yapmayacağı halt yemeyeceği yoktur. Siyasal gericilik yani , ilkel ,arkaik, feodel burjuva yönettim biçimlerini tercih edendir. ''

başlığa göz atmaya gerek yok burada zaten yazıyorum. Başka yerde bu denli güzel tanımlama bulamazsın. Orada sadece siyasal gericilik denir bak bunu da açıklıyorum. Siyasal gericiliğin ne olduğu da var.
Alt Bugün, 02:05   #86

dinc
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
turgut_fatsa Nickli Üyeden Alıntı
Burada yazanların çoğunluğu ÖDP'nin eline su dökemez.
Özelikle son on yılın siyasal değerlendirme tespitlerinin ne kadar doğru gerçek hayatın doğruladığı görülür.

Bunun için son on yılda yaşanan seçimler ve bu seçimlerde ki aldığı siyasal tutum bile yeterlidir.

Bunun yanında Kürt siyasal hattın siyasal tutumları (genel anlam da ) ne kadar gerçeklerle uyuşmadığı ve yanılgılar taşıdığı da o kadar ayen beyan ortadır. Ancak bu konuda kulaklar sağır gözler kördür. Yanlışları bile bile savunma durumu var.

Akseymen ''Ben KABA ANTİ EMPERYALİZM dedim. '' diyor tamam böyle diyorsun ne fark var ? Yahu kaba emperyalizmin varsa elbette antisi olacak. Sende ondanmışsın .O zaman yakında şunu duyarız . ''Ben de yumuşak Anti-emperyalisttim. ''' sanırım buda uysa uysa PYD ye uyar cinsten olur.

Senin anlamadığın şu, kaba denilen emperyalizm ne ? Emperyalizmin kabası incesi böyle birşey de olmaz . Emperyalizm can çekişen kapitalizmdir. Emperyalizm asalak ya da çürüyendir , vahşidir , gericidir ,kar alanları elde etmek için yapmayacağı halt yemeyeceği yoktur. Siyasal gericilik yani , ilkel ,arkaik, feodel burjuva yönettim biçimlerini tercih edendir.

Eee böyle ise bunu kabası olup sizde kabanın Anti emperyalistimi oluyorsunuz. ? Anlaşılmayan ve itiraz edilen burası .
Bu tür işler emperyalizm güzelemelerine kapı açar.

Mesela şöye
''kimsenin ABD ile ittifak yaptığı falan yok..çıkarlar gereği yapılan bir anlaşma varmış...''

İşte yumuşak anti-emperyalistlik olsa olsa böyle olur .Emperyalizmle ittifak olmaz ama çıkarlar gereği anlaşma olurmuş .

Bir devrimcinin ,kendine devrimci olarak görenin bunu kabullenmesi imkansızdır. Bir devrimci, burjuvayı bırakalım emperyalizmle yan yan bile gelemez. Geldiği anda niteliğini kaybetmiştir artık Evet , insanoğlu üç beş on şeritli yolda şerit değiştirebilir ama yoldan çıkamaz. Tabii yaşamına önem verenler ,ağırlığını ortaya koyan kendiliğindenci yaşamda bilinçi yaşamaya çalışanlar için geçerlidir Buna Özgurtoplumsalık ''çürümüşlüktür'' diyor. Evet tek burada doğru söylüyor bu çürümüşlüktür.

ÖDP nin başarısını Yunanistan'da; Hdp yi ise Suriye'de görüyoruz. ÖDP nin benzeri parti syriza NATO ya AKP lilerden bile daha uzak bir devrimci karşı çıkışla karşılık veriyor.İmf ile anlaşıyor ve AB üyeliğiyle gurur duyuyor. HDP ve Köh nin yoldaşları ise ABD ve İsrail hatta Kapitalist Kürdistan'ın bayraklarıyla Afrin'e karşı yapılan Askeri müdahaleye karşı çıkıyorlar. Milli birlik mitingleri diyebiliriz. ÖDP Yunanistan'da; HDP ise Suriye'de iktidarda ;. Eski millî görüş ise Türkiye de iktidarda... Herkes ben daha büyük Amerikamciyim diyor. TKP nin Sovyet Rusya'sini özler olduk. Hani bizim Kürtlerin devrimi Tüm dünyada ilk ve daha iyi olacaktı.? Dhkp c ve devsol un iktidarı Kuzey kore diyebiliriz.En güzeli Kuzey Kore'yi savunmak sanırım madem ki savaşı savunuyorduk. Bir yerlerde devrimcilerden söz eden; fabrikaları işgal eden; işçi arasında örgütlenen; banka soyan veya İsrail'e karşı eylemlere bakmalı.Bunlarin bir tanesi bile yapılmıyor.
Alt Bugün, 02:08   #87

Apé Che - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Apé Che
İŞÇİ...
Kullanıcı Profili
Üye No: 4
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 6,742
2,148 Mesajına 6,121 Teşekkür Aldı

"Mesela şöye

İşte yumuşak anti-emperyalistlik olsa olsa böyle olur .Emperyalizmle ittifak olmaz ama çıkarlar gereği anlaşma olurmuş ."
"Turgut Fatsa"

E turgutum Bunların bu halde "Emperyalizmin maşası olması" durumu bilimseldir.

Bilimsel olanda; Nalet olası Stalini okumaları, savaşlarda taktik stratejiyi ondan öğrenmeleridir.

Serde azıcık "ulusal Devrimcilik" (Sosyal Faşistmi oluyor?) olsaydı yaparlarmıydı? Asla yapmazlardı demi?

Neymiş?
Devşirmenin dediği gibi nereye dönersen dön biri mutlaka bize denk geliyormuş.
Lenin'in Almanlara toprak bırakması mevzusunu anlat.
Ya da Stalinin ABD ve İngiliz emperyalistleriyle yaptığı anlaşmaları anlat.
Başlarken de Sosyalizmin bekaası diyerek başlayabilirsin sakıncası yok.

Emperyalizmin kucağında Avrupa'yı paylaş,adınız Sosyalist Komünist olsun, ama aynı güçlerin biriyle (ABD) taktik stratejik anlaşma yap,adımız maşa olsun.
Anlat anlat yiyen çok çıkar.

Bak sen bunları anlat.
Emperyalizme maşa olmanın tarihi vardır,baştan başlatmalısın birilerini bu konuda suçlarken.
Ve demelisin şu şu şu tarihte şu önderler bu hataya benzerini yaptılar da az kalsın gt.. oluyorladı falan diye anlat ki inandırıcı olsun.

Yoksa Kürtler ABD emperyalizmiyle anlaşmış mış da, maşa olmuş.
Tek başına birşey ifade etmiyor,tarihsel kökeni yoksa bu "şeyin"

TARİHTE ZORUN ROLÜNÜ EN DOĞRU OLARAK KAVRAYARAK DEVRİMCİ ŞİDDETİ PROLETARYANIN HİZMETİNE ÖRGÜTLÜ OLARAK VERENLERİZ.

Bu büyük devrimci komünistin çalışma biçimini zamanımızın sınıflar mücadelesine en uygun ve en doğru cevabı olarak kabul ettiğimiz için BİLİMSEL SOSYALİZMin kurucuları tarafından da tastik edildiği için

Bizler
BLANQUİST Devrimci Komünistleriz !

Apé Che isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Apé Che Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt Bugün, 02:17   #88

turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
dinc Nickli Üyeden Alıntı
ÖDP nin başarısını Yunanistan'da; Hdp yi ise Suriye'de görüyoruz. ÖDP nin benzeri parti syriza NATO ya AKP lilerden bile daha uzak bir devrimci karşı çıkışla karşılık veriyor.İmf ile anlaşıyor ve AB üyeliğiyle gurur duyuyor. HDP ve Köh nin yoldaşları ise ABD ve İsrail hatta Kapitalist Kürdistan'ın bayraklarıyla Afrin'e karşı yapılan Askeri müdahaleye karşı çıkıyorlar. ÖDP Yunanistan'da; HDP ise Suriye'de iktidarda ;. Eski millî görüş ise Türkiye de iktidarda... Herkes ben daha büyük Amerikamciyim diyor. TKP nin Sovyet Rusya'sini özler olduk. Hani bizim Kürtlerin devrimi Tüm dünyada ilk ve daha iyi olacaktı.? Dhkp c ve devsol un iktidarı Kuzey kore diyebiliriz.En güzeli Kuzey Kore'yi savunmak sanırım madem ki savaşı savunuyorduk.
ÖDP nin Syriza açıklaması evet erken oldu.
Ancak görüntü ve iktidara yürüyüş tarzı umutlar vaad ediyordu. Ancak daha sonra Syriza içinden tasfiyeler ve sistem içinden destekler ve Syriza'nın kendine güvenememesi radikal atılımları engeledi. Evrimsel bir tarz benimsedi. Esasın da Syriza herkes için iyi bir ders . Toplumun mativasyonu yaşamsal anlamda partikle yükseltilmediği oranda ve sadece sandıktan çıkarak iktidara gelemek bu tür olumsuzlukları da beraberinde getirdiğini gösterdi.
turgut_fatsa Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt Bugün, 02:31   #89

dinc
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
Apé Che Nickli Üyeden Alıntı
"Mesela şöye

İşte yumuşak anti-emperyalistlik olsa olsa böyle olur .Emperyalizmle ittifak olmaz ama çıkarlar gereği anlaşma olurmuş ."
"Turgut Fatsa"

Bilimsel olanda; Nalet olası Stalini okumaları, savaşlarda taktik stratejiyi ondan öğrenmeleridir.

Serde azıcık "ulusal Devrimcilik" (Sosyal Faşistmi oluyor?) olsaydı yaparlarmıydı? Asla yapmazlardı demi?

Neymiş?

Emperyalizmin kucağında Avrupa'yı paylaş,adınız Sosyalist Komünist olsun, ama aynı güçlerin biriyle (ABD) taktik stratejik anlaşma yap,adımız maşa olsun.

Bak sen bunları anlat.
Emperyalizme maşa olmanın tarihi vardır,baştan başlatmalısın birilerini bu konuda suçlarken.
Ve demelisin şu şu şu tarihte şu önderler bu hataya benzerini yaptılar da az kalsın gt.. oluyorladı falan diye anlat ki inandırıcı olsun.

Stalin Ve emperyalizm konusunda aydınlanmaya ihtiyacım var.. Stalin hitler ile saldırmazlık paktı imzalayıp. Hitler'in Rusya'ya saldırmayacagini düşünüyordu. Ve bu sebeple tedbirler bile almadı. Ve Nazi Almanyası Volgograd yani Stalingrad a kadar ilerledi . Rusya'yı perişan etti. Kızıl ordu ve Rus halkının kahramanlığı olmasaydı bugün bizler birer ölüydük yada birer Nazi Türkiyesi vatandaşı. Stalin ikinci dünya savaşında Almanların diğer ülkeler ile olan savaşına kapitalistler arasındaki savaş ;. Bizim icin Fırsat diye baktı. Rusya Dünya'nın en büyük devleti zaten değildi. Yapılanma devam ediyordu. Sovyet Rusya mucezvi bir gayret ile savaşda en çok sehit veren ülke oldu. Hiçbir zaman bunu hiç kimse emperyalistler ile anlaşmak için yapmadı.Stalin savaşa girmek istedi diyenler Naziler ve Troçkistler olmuştur. Hatta Stalini onlar ile anlaşan biri olarak gösterenler yine Troçkistler olmuştur. Hitler konuşmalarında ben saldırmasam Stalin saldıracakti diyerek yaptığı işgali haklı göstermek istedi. Stalin savaş sonunda kurulan Siyonist İsrail'i tanıdı. Ancak emperyalistler ile anlaşmak istemedi. Stalin İsrail'in bir sosyalist ülke olabilir diye tanıması onu emperyalistler ile anlaştı iddiasıyla bağdaştırmaz. Ancak yinede yanlışlar çok.İlah yapan yok.Bence çok büyük problemler var. Stalin savaşmak ile mecbur kaldı. Savaş sonunda kazananlar yine kapitalistler oldu. Hitler'in Rusya'ya saldırması Siyonizme İsrail'i somutlaştırmak için bir büyük yol açtı. Bugün tarihi yaşıyoruz. Bugün AKP aynı hitler gibi sosyalist Kürtlere saldırdı.Ancak kendisi savaş sonunda Amerikanci ve Kapitalist Kürtler ile anlaşarak İkinci bir İsrail doğacak buda İsrail'e müttefik bir devlet olacak. Bunu devrimciler kabul edemez
Alt Bugün, 02:41   #90

ÖzgürToplumsallık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ÖzgürToplumsallık
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 54673
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 111
133 Mesajına 208 Teşekkür Aldı

Stalin İsrail'in bir sosyalist ülke olabilir diye tanıması onu emperyalistler ile anlaştı iddiasıyla bağdaştırmaz.

dinc dostum yazmayayım yazmayayım diyorum ama..cidden kafan çok karışık...bazen ettiğin doğru sözlere bakıp...evet aynen derken...başka yerde ettiğin sözlere bakıp...bunu nasıl diyebiliyor dedirtiyorsun insana...

görüşlerin eklektik olmasın..hepsinin bir çizgiye oturtman gerek..bunu yapmadan oradan buradan toplanılan sözlerle bir ideolojik yapıya sahip olamazsın...

Not:turgutun yüzüne tükürsen yüzüne karşı sırıtır...şurada Akseymenin ettiği sözü evire çevire ne hallere soktu...bu kişiden düzgün bir izahat beklemeyin derim...
ÖzgürToplumsallık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ÖzgürToplumsallık Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 3 Kisi:
Alt Bugün, 02:49   #91

turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
ÖzgürToplumsallık Nickli Üyeden Alıntı

Not:turgutun yüzüne tükürsen yüzüne karşı sırıtır...şurada Akseymenin ettiği sözü evire çevire ne hallere soktu...bu kişiden düzgün bir izahat beklemeyin derim...
senin yüzüne 300 sefet tükürüyorum ama buruşma bile yok.Hadi sende bin sefer de de ödeşelim ha. terbiyesiz.

En sonunda konuyu kilitleyecek amacına ulaşacaksın. Al teşekkürü de bastım o yazına egon tatmin oldumu ,
Alt Bugün, 02:54   #92

turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
Cizire Botan Nickli Üyeden Alıntı
QSD/YPG'nin, Karayılan'ın ve en son da buraya haber olarak astığım Cemil Bayık'ın ABD ile ilgili çok net açıklamalarını görmezden gelip hala ABD-Özgürlük Hareketi ilişkisini sorgulamak ya ajanlıktır ya zeka eksikliğidir. İlki tehlikelidir, ikincisi de bir kusurdur; onun da başımızın üstünde yeri vardır, o yüzden bazen anlayış gösterip tartışmıyorum.
ne kadar çok ajan yaratıyorsunuz.yarata yarata bıkmadınızmı ?
Alt Bugün, 02:56   #93

turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
Apé Che Nickli Üyeden Alıntı
"Mesela şöye

"Turgut Fatsa"

Neymiş?

Bak sen bunları anlat.

Che bunların hepsi ki yanlış doğru anlatılır işine gelecek şekilde . hepsi Sosyalizm için olmuştur. Ulusal saikler için değil. Arada dağlar kadar fark var.
Alt Bugün, 03:17   #94

turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
Cizire Botan Nickli Üyeden Alıntı
"Ya ajanlıktır ya zeka eksikliğidir. İlki tehlikelidir, ikincisi de bir kusurdur; onun da başımızın üstünde yeri vardır." dedim. Sana ajan demek haddim değil, senin başımın üzerinde yerin var.

''ABD-Özgürlük Hareketi ilişkisini sorgulamak ya ajanlıktır ya zeka eksikliğidir.''

Diyorsun .

İşte ben sorguluyorum, onca sayfayı da okumuyormusun .?

Yahu birşey yazılıyor sonra yok ben öyle demedimler arkadan geliyor. Yada yahu bundan bunu çıkardın gibi laflar.

Gerçekten bu forumdakilerle anlaşmak zor . Hele bitanesi var iki çeşit yazan tam bela . Ortatlığı pisletmek için yaratılmış mubarek. Forumun da içine ediyor. Alın tepe tepe kulanın.

Konuyu Toplam 4 Üye okuyor. (2 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)
Akseymen, ‎Hasan Karataş
Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...